Show Zpívá celá rodina zahájí na konci ledna

čtvrtek, 15. ledna 2015, 16:00 TV MediaGuru

První díl z nové série talentové reality show bude mít premiéru 31. ledna.

První česká talentová reality show, pořad Zpívá celá rodina, se na obrazovky České televize vrátí v sobotu 31. ledna. Další díly budou vysílány pravidelně jednou za měsíc.

Soutěž spojenou s televizní zábavou sedmdesátých let připomněla Česká televize novým dílem v rámci retro návratů už loni, během oslav svého šedesátého výročí. V návaznosti na tento solitérní díl poté vznikla v brněnském televizním studiu nová série s Václavem Koptou v roli moderátora.

Námět pořadu Zpívá celá rodina vznikl před více než čtyřmi desítkami let v brněnském studiu Československé televize. Na obrazovce se tak tehdy objevila svého druhu první talentová reality show u nás. „Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už v roce 2013 se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají. V době, kdy se jeden dva modely pěveckých soutěží šíří po celém světě, je návrat k něčemu jedinečnému, byť silně historickému, osvěžující,“ říká kreativní producent ČT David Ziegelbauer.

Z původního pořadu Zpívá celá rodina
Z původního pořadu Zpívá celá rodina

V pěvecké soutěži, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, zazpívají zástupci tří generací. Písničky si soutěžící vybírají sami. Dramaturgie pořadu pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Jedinou podmínkou je, aby všichni zpěváci, kteří v pořadu zazpívají za doprovodu živé kapely, byli amatéři. Každý z rodinných týmů pak bude mít svého patrona z řad profesionálních zpěváků. V roli porotců se představí Ondřej Hejma, Ota Balage, Debbi a Monika Absolonová, kterou ve druhém dílu vystřídá David Deyl, od třetího pokračování Helena Vondráčková.

„Pořad Zpívá celá rodina není možné pojmout jako čisté retro. Současně by se ale měl výrazně lišit od všech probíhajících talentových show na jiných televizích. Jeho cílem není zásobovat hudební vydavatelství novými talenty. Zpívá celá rodina totiž není pouze o míře talentu. Jde tu také o odvahu a spolupráci mezi generacemi. A o to, jak daleko až může rodina v soutěži dojít, když se její hlasy spojí,“ doplňuje Václav Kopta, který je spolu s Radanem Dolejšem zároveň podepsán i pod scénářem pořadu. Režie se ujal Petr Soukup.

-kch-