Lidové noviny získaly další ekonomické novináře

úterý, 03. března 2015, 18:16 Tisk MediaGuru

Po Janu Macháčkovi přicházejí do Lidových novin další novináři s ekonomickým zaměřením.

Do Lidových novin nastupují noví ekonomičtí novináři. Novým vedoucím přílohy Právo & Justice se od dubna stává Jan Januš, donedávna šéfredaktor odborného měsíčníku Právní rádce. V čele měsíčníku stál za jeho redesignem a dosud působil i jako právní analytik a komentátor Hospodářských novin a týdeníku Ekonom.

Januš se bude podílet i na novém ekonomickém magazínu Index LN, jehož první číslo vyjde v pondělí 30. března. Kromě vedoucího magazínu Jana Klesly budou tým Indexu tvořit Pavla Francová, Jan Sochor a Luděk Vokáč.

Pavla Francová má devět let praxe v médiích včetně dlouhodobých stáží v Německu, například v deníku Die Welt. Do roku 2012 již působila v ekonomické redakci LN, kde se zaměřovala především na oblast maloobchodu a na česko-německé hospodářské vztahy. Naposledy pracovala jako ekonomická redaktorka Hospodářských novin, týdeníku Ekonom a jako editorka serveru iHNed.cz.

Jan Sochor se zaměřuje na témata kapitálových trhů, globální ekonomiky a historie. Působil mnoho let v redakci Hospodářských novin, kde vystřídal pozice redaktora, editora a vedoucího rubriky Finance. V posledních dvou letech se staral o obsah serveru Investicniweb.cz.

Luděk Vokáč se jako novinář s desetiletou praxí věnuje mobilním telefonům, automobilovému průmyslu a oblasti realit. Většinu své kariéry působí jako odborný redaktor serveru iDnes.cz, stál i v čele dalších internetových projektů.

-mav-