Prima se vrátila k růstu, tržby ve čtvrtletí jsou vyšší o 6 %

středa, 22. dubna 2015, 07:53 TV MediaGuru

Skupina Prima v prvním čtvrtletí zaznamenala ve srovnání s loňskem lepší výsledek.

Tržby společnosti MTG v Česku, kde provozuje kanály skupiny Prima, se v prvním letošním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšily o 6 %. Vyplývá to z oznámených výsledků firmy za první kvartál 2015. Konkrétní výši obratu firma neuvádí.

MTG se tak v Česku vrátila k růstu. Loňský rok byl ve srovnání s rekordním rokem 2013 pro MTG méně příznivý. V loňském prvním čtvrtletí se tržby MTG na českém trhu meziročně snížily o 14 %.

MTG ve své zprávě za první letošní čtvrtletí zmiňuje i mírné zvýšení podílu skupiny Prima na sledovanosti. Ta je pro účely akcionáře zpracována s ohledem na cílovou skupinu 15-54, kde se skupině Prima podařilo v prvním čtvrtletí podíl meziročně zvýšit o necelý jeden procentní bod (na 34,1 %). MTG rovněž uvádí, že trh s televizní reklamou v Česku by měl podle odhadů letos růst.

Přestože hlavní konkurent Primy, skupina Nova a její mateřská CME, zatím výsledky za první kvartál nezveřejnily, očekávají rovněž zlepšování výkonu v letošním roce, řekli představitelé CME už dříve po oznámených výsledcích hospodaření firmy v roce 2014.

Podle monitoringu prodaných reklamních TRPs se rovněž objem prodané reklamy v prvním letošním čtvrtletí na českém trhu zvýšil. Zvýšení počtu prodaných TRPs je v cílové skupině diváků starší 15 let na úrovni 10 %, v mladší cílové skupině 15-54 na úrovni 13 %. V meziročním srovnání se zvýšil prodej TRPs všem hlavním televizním skupinám.

Podrobná zpráva o výsledcích MTG zde: MTG_1Q_2015

-mav-