Fajn rádia upravují program, cílí na skupinu 12-35 let

pondělí, 04. května 2015, 07:36 Rádio MediaGuru

Ještě před startem nového programového roku zavádějí Fajn rádia novinky.

Fajn rádia přicházejí s programovými změnami, které mají posílit postavení Fajn rádií u mladých posluchačů a zvýšit poslechovost v cílové skupině 12-35 let. Novinkou od dubna je Fajn paráda Top 20 s Johanem Mádrem a Ondrou Havlem. Od pondělí 4. května začíná nové Fajn ráno, jehož se ujímá moderátor hudebního speciálu Fajn rádií Ondřej Cikán.

Moderátorská dvojice Fajn rádií Ondřej Šimáček a Martin Žalud, která vysílá Odpolední show vždy v sobotu od 15:00 do 18:00, rozšiřuje svoje vysílání i do prime-time. Každé středeční Fajn dopoledne mezi 9:00 a 12:00 bude nově speciální „mužské“. Fajn dopoledne v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek pak zůstávají v režii Markéty Rachmanové.  

„S programovými novinkami jsme po loňském roce bez výrazných změn začali letos o něco dříve, a to záměrně proto, aby byly od startu nového programového roku v co možná nejlepší kondici. Naším cílem je nedělat změny pro změny, ale přinést do českého éteru novou fajn energii a nové fajn moderátory,“ řekl Martin Maďarka, pověřený řízením programu Fajn rádií.

Fajn rádia se zaměřují především na mladé posluchače ve věku 15 až 35 let. Jejich program lze definovat jako tzv. CHR formát (Contemporary Hit Radio), který klade důraz na aktuální hudební hity a životní styl mladých lidí. Rodina Fajn radií v současné době zahrnuje stanice Fajn radio, Fajn North Music, Fajn Rádio Life, Fajn Rádio Agara a Fajn Rádio Hity. Tyto stanice poslouchá každý týden více než 401 tisíc posluchačů.

-mav-