MS na webu: Nejvyšší sledovanost byla 150 tisíc

úterý, 19. května 2015, 12:41 Internet & Mobil MediaGuru

Nejsledovanějším zápasem MS v hokeji bylo na webu ČT utkání Česka s Finskem.

Webový speciál k mistrovství světa mshokej.cz zaznamenal za dobu konání šampionátu přes 1,8 milionu návštěv, oproti loňskému turnaji se tak návštěvnost navýšila o více než 630 tisíc. Mistrovství prolomilo i další rekordy, třeba ve využívání HbbTV aplikace, uvedla Česká televize.

„Letošní mistrovství ukázalo, že již umíme odbavovat významně vyšší datové objemy než v minulosti. Za tímto úspěchem stojí, kromě nového přístupu dodavatele, i přepracované klíčové serverové komponenty iVysílání. Díky tomu jsme divákům mohli na internetu nabídnout všechny zápasy v přímém přenosu, a to dokonce nově i na platformě HbbTV,“ uvedl výkonný ředitel nových médií České televize Pavel Kohout.

Internetové vysílání České televize odvysílalo s českým komentářem všech čtyřiašedesát duelů letošního mistrovství. Hned první den šampionátu se při duelu Česka se Švédskem prolomila 100 Gbit/s hranice datového toku, a během zápasů se Švýcarskem a s Finskem datový tok dokonce přesáhl 200 Gbit/s, což odpovídá téměř trojnásobku dosud rekordních přenosů z olympiády v ruské Soči. V těchto špičkách bylo zaznamenáno přibližně 150 tisíc aktivních připojení. Z hlediska měření sledovanosti pořadů na internetu patřil mezi nejsledovanější přenosy zápas Česka s Finskem, který sledovalo živě 75 tisíc diváků. Mezi další sledovaná internetová utkání patřil přenos zápasu Česka proti Kanadě v základní skupině, který živě sledovalo 71 tisíc diváků.

Streamy zajišťovala pro Českou televizi letos poprvé společnost O2 Czech Republic. „Naše infrastruktura dosud neprošla takovým zatěžkávacím testem jako během letošního Mistrovství světa v ledním hokeji,“ uvedl vedoucí obchodního oddělení strategických projektů v O2 David Petrov. „Zájem diváků výrazně překonal veškerá očekávání, a tudíž i výkon, který si u nás Česká televize objednala,“ uvedl Petrov.

Živé streamy mohli lidé letos sledovat také prostřednictvím platformy HbbTV. Více než 458 tisíc stisknutí zaznamenalo modré tlačítko, které televizní diváky navádělo na speciální aplikaci k mistrovství, nebo přímo na živý stream vybraných zápasů. V průběhu turnaje využilo některou ze služeb nabízených HbbTV přes 150 tisíc majitelů chytrých televizorů.

Graf vytíženosti webu při vysílání MS hokej 2015

Graf vytíženosti při MS v hokeji

Zdroj: Česká televize, kliknutím zvětšíte

Také televizní sledovanost dosáhla nejvyšších hodnot při čtvrtfinálovém utkání s Finskem. Sledovalo ho téměř 2,5 milionu diváků (2,487 milionu při podílu na publiku 54,79 % ve skupině 4+). Druhou příčku opanuje první střetnutí Česka s týmem Kanady s 2,2 miliony diváků, třetí pak zápas proti Lotyšsku.

-mav-