Sarbu čelí v Rumunsku dalšímu obvinění

úterý, 19. května 2015, 00:20 TV MediaGuru

Tažení proti Sarbuovi v Rumunsku pokračuje, čelí obvinění z bankovního podvodu.

Rumunští prokurátoři vyslýchali v pátek mediálního magnáta Adriana Sarbua a bývalého senátora a mediálního vlastníka Sorina Rosca Stanescua v kauze možných bankovních podvodů a praní špinavých peněz, informoval rumunský kanál Digi 24. Jsou obviňováni z toho, že si z banky půjčili úvěry, které nesplatili, a zároveň, že se k půjčce dostali bezdůvodně za zvýhodněných podmínek.

Roli v poskytnutí úvěrů měl sehrát Sorin Popa, bývalý vice-prezident banky BRD (součást Société Générale), který údajně oběma pomohl získat úvěry za výhodných okolností. Sarbu měl podle obžaloby způsobit škodu ve výši 4 mil. USD, Stanescu ve výši 3 mil. USD.

Adrian Sarbu, bývalý generální ředitel CME, je už od února ve vazbě pro údajný daňový únik v souvislosti s činností své mediální skupiny Mediafax. V ústředí direktorátu pro vyšetřování organizovaného zločinu a terorismu si tak na konci minulého týdne vyslechl nové obvinění. Podle Digi 24 ručil Sarbu za svou bankovní půjčku manažerským kontraktem, uzavřeným s mezinárodní mediální skupinou (zřejmě CME, pozn. red.).

Stanescu si odpykává více než dvouletý trest, který mu soud vyměřil v kauze Rometrol.

-mav-