Tváří nové kampaně Božkov je Jiří Macháček

úterý, 26. května 2015, 07:22 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka Božkov spustila v pondělí 25. května novou televizní kampaň, kterou chce oslovit především mladší spotřebitele. Pro produkty Božkov Originál a Božkov Peprmint připravila dva spoty, jejichž hlavním protagonistů je herec Jiří Macháček. Komunikaci zastřešuje nový claim: „Vždycky sám sebou“.

„Naším cílem je posílit vnímání těchto značek tak, aby ve chvílích, kdy se spotřebitel rozhoduje, co bude pít, byl právě Božkov preferovanou volbou. Aby nedělali kompromisy a dávali si to, co jim chutná nejvíce. Bez ohledu na mínění okolí,“ přibližuje brand manažerka značky Božkov Gabriela Adámková.

Centrálním motivem nových televizních spotů je kontrast luxusnějšího prostředí s lidovou klasikou v podobě tuzemáku a „zelené“ z Božkova. První ze spotů se odehrává v baru, kde si skupinka přátel při setkání s Jiřím Macháčkem objednává stejné pití jako on – Božkov Originál. Neskrývají ale přitom své překvapení.

Druhý spot na Božkov Peprmint je situován do golfové restaurace a využívá jazykové metafory. Jiří Macháček se sklenkou zelené odmítá pozvání na green s tím, že už tam dávno je.

Nová kampaň vznikla ve spolupráci s reklamní agenturou Made by Vaculík, podíleli se na ní Christina Kudrevová, Pavel Sobek, Kateřina Bendíková a Miloslav Černý. Režie spotů se ujal Tomáš Řehořek v produkci Armada Films.

Natáčelo se v baru Nebe na Václavském náměstí a na zbraslavském golfovém hřišti. Spoty se objeví postupně ve vysílání na  TV Prima, TV Nova, TV Óčko a TV Barrandov. Součástí kampaně budou také produktové vizuály, podpora v místech prodeje a na internetu.

-kch-