Dow Jones uzavře kancelář v Praze

pondělí, 22. června 2015, 16:53 Aktuality, Tisk MediaGuru

Mediální skupina News Corporation magnáta Ruperta Murdocha chystá rozsáhlou reorganizaci své zpravodajské společnosti Dow Jones, která bude mimo jiné znamenat i uzavření její pražské kanceláře. Informovala o tom agentura Reuters. Dow Jones, která má po celém světě na 5000 zaměstnanců, hodlá rušit desítky pracovních míst a soustředit se na financování digitálních médií.

Společnost Dow Jones uzavře kromě kanceláře v Praze i svou pobočku v Helsinkách a zmenší počet pracovních míst ve svých kancelářích v Evropě a Asii, uvedl v interním oběžníku její šéf Gerard Baker, který řídí také společností vlastněný deník The Wall Street Journal.

Podle Timothyho Martella z odborového svazu Independent Association of Publishers' Employees (IAPE) zatím News Corporation nesdělila detaily ohledně přesného počtu rušených pracovních míst. V první vlně jich prý bude asi 30, v následujících měsících by počet propuštěných zaměstnanců mohl dosáhnout stovky.

News Corporation převzala firmu Dow Jones & Co v roce 2007. Společnost kromě novin The Wall Street Journal vlastní list New York Post a knižní nakladatelství HarperCollins. Vydavatelská společnost Dow Jones na českém trhu působí od roku 1994. Redakce Wall Street Journal, která pokrývala i další země regionu jako Slovensko nebo balkánské státy, vznikla v roce 2012.

V současnosti v Praze zaměstnávala dva reportéry. Napříště bude dění v Česku sledovat pravděpodobně prostřednictvím varšavské kanceláře. Dow Jones do roku 2006 rovněž vlastnil zhruba čtvrtinový podíl vydavatelské společnosti Economia.

-čtk-