Google spustil bezplatnou verzi hudebního streamingu

středa, 24. června 2015, 11:37 Internet & Mobil MediaGuru

Nalákat chce uživatele před tím, než svoji hudební streamovací službu spustí Apple.

Internetová společnost Google spustila pro americké uživatele bezplatnou verzi svého hudebního streamovacího servisu Google Play Music. Chce tím nalákat zákazníky předtím, než příští týden uvede na trh svůj hudební streaming další technologický gigant Apple, uvedla agentura Reuters.

Google Play Music nabízel dosud přístup na dvouletou smlouvu za částku deset dolarů (240 korun) měsíčně. Bezplatnou verzí s menší nabídkou a přerušováním písní reklamami chce získat a později přesvědčit k uzavření smlouvy ty, které odrazují od vstupu počáteční požadavky na platbu, uvedla viceprezidentka Zahavah Levineová.

Apple tento měsíc oznámil, že 30. června spustí streamovací službu za deset dolarů měsíčně při tříměsíčním bezplatném zkušebním období. Nejhodnotnější akciová společnost světa už provozuje největší světovou službu pro stahování hudby iTunes a Apple si chce vedoucí pozici na poli digitální hudby udržet i v době, kdy se konzumace hudby přesouvá od stahování ke streamingu. Hudební streaming je nabídka jednorázového poslechu rozsáhlého množství nahrávek za měsíční paušál nebo za přerušování reklamami.

Podle údajů hudebních vydavatelství měl servis Google Play Music v prosinci 2014 v USA 815.000 platících uživatelů. Byl tak daleko za lídrem světového trhu hudebního streamingu, švédskou společností Spotify, která jich měla na americkém trhu 4,7 milionu a v celém světě zhruba 20 milionů.