Autor textu Kateřina Straková
Česká televize dokončuje nový šestidílný kriminální seriál Jana Hřebejka, založený na námětu a scénáři Martina Bezouška, Místo zločinu Plzeň. Jeho nasazení televize zatím neupřesnila.
V seriálu, který se natáčel od dubna, bude tým vyšetřovatelů v čele s Martinem Stránským, Janem Zadražilem a Lukášem Vaculíkem pátrat mimo jiné po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách či vyšetřovat vraždu zámožného podnikatele. Dále si v seriálu zahraje Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová a Vladimír Polívka. Role soudní lékařky se pak zhostila Bára Kodetová, kromě ní se pak v seriálu objeví i Jitka Čvančarová.




„Hlavně jsem se snažil, aby se na ty příběhy dalo koukat opakovaně, a divák, kterého zaujaly napoprvé třeba příběhem, si v nich mohl najít něco i napodruhé. Aby se k nim chtěl ještě někdy vrátit,“ říká o Místě zločinu Plzeň režisér Jan Hřebejk. „Každý ten případ je odlišný, jednou je vrahem sadista, jindy se objeví stíny dávné minulosti, nebo se nacházejí další a další podezřelí. Máme tam městské i vesnické případy a všechna roční období,“ doplňuje Hřebejk.
„Místo zločinu Plzeň je profesionálně natočený kriminální seriál založený na regionu, v němž se odehrává. Kriminalisté, vrazi i oběti jsou z jednoho prostředí, z Plzeňska. Naší ambicí bylo využít krásy a atmosféry regionu, vtisknout mu svéráz tamní krajiny a prostředí,“ shrnuje kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Místo zločinu Plzeň vzniká.
-kch-
Autor textu Kateřina Straková
Asociace komerčních televizí oznámila úspěšné ukončení provozu
pirátské platformy Bitplay, která neoprávněně nabízela prémiové
sportovní kanály a seriály. K zastavení činnosti došlo na základě
trestního oznámení a následného prověřování ze strany Policie ČR,
která ztotožnila provozovatele.
Seznam.cz upravuje zobrazování obsahu na své domovské stránce. Nově omezí
počet silně negativních zpráv, které se uživatelům zobrazí ve stejný
okamžik.
Na obrazovkách TV Prima odstartuje 13. března nová talkshow U Adely, kterou
provede slovenská moderátorka Adela Vinczeová. Zařazena je do pátečního
druhého prime-timového okna.