Krušovické Šalandy mění koncept, modernizují

pondělí, 22. června 2015, 12:39 Aktuality, Marketing MediaGuru

Koncept restaurací Šalanda pod značkou Krušovice prochází změnou. Spíše než období první republiky, do kterého je laděn interiér ve čtyřech stávajících Šalandách, chce koncept nově představit vlastní výrobu a čepování piva.

„Chceme návštěvníkům co nejvíce přiblížit vlastní výrobu a čepování nejčerstvějšího piva z tanku se vším, co k tomu patří – od výroby, přes skladování a čepování až po první doušek,“ konstatoval vedoucí rozvoje obchodu společnosti Heineken Ladislav Pospíšil.

První Šalanda v novém byla před nedávnem otevřena v prostorách Hlavního nádraží v Praze, následovat bude další rovněž v Praze a dále v Mladé Boleslavi. Důraz je kladen na tankové pivo, čepování do tzv. mázu prostřednictvím speciálního kohoutu a podávání piva do nachlazených skleněných lahví se sklokeramickým uzávěrem.

Spolu s tím se mění interiér Šaland, pod kterým jsou podepsáni designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák. Design je založen na několika principech souvisejících přímo s pivovarem, zohledněna má být především funkčnost a praktičnost.

Použity jsou tradiční materiály – například dubové stoly a lavice, odkazující na fortelnou práci při výrobě piva, dále nerez, jenž má být synonymem čistých jednoduchých linií. Ty jsou patrné na nerezových tancích umístěných v proskleném boxu i na monumentálním výčepu s královskou korunkou a osmi kohoutovou mostovou pípou. Bílý dlaždicový obklad upozorňuje na prostory v pivovaru, kde pivo zraje. Celý dojem doplňují masivní smaltované cedule.

vycep

pivni hospodarstvi

Detail KRU korunky

Na stěnách jsou umístěny ruční kresby, zobrazující proces výroby krušovického piva od sladu až po konzumaci v Šalandě.

malba_vyroba piva

Ke každé Šalandě je přistupováno individuálně a koncept je upravovaný podle možností dané restaurace.

-kch-