Mediaresearch se mění na Nielsen Admosphere

pondělí, 01. června 2015, 01:00 Výzkum MediaGuru

Rok poté, co se agentura Mediaresearch stala členem holdingu Nielsen, mění název i logo.

S účinností od 1. června mění výzkumná agentura Mediaresearch svůj název na Nielsen Admosphere. Spolu s tím projde změnou i její logo a další brandové prvky. Děje se tak necelý rok poté, co se agentura loni v červenci stala členem holdingu Nielsen.

„Název Nielsen Admosphere jsme zvolili kvůli jednoznačnému přihlášení společného podniku ke skupině Nielsen. Mediaresearch z názvu vypadl proto, že spojení Nielsen Mediaresearch používal Nielsen jako brand na jiný účel zejména v USA. Admosphere je již několik let pro nás důležitou a zavedenou značkou, která nyní bude pouze používána v širším smyslu,“ vysvětluje důvody vzniku nového názvu předsedkyně představenstva společnosti Tereza Šimečková.

S novým názvem přichází i nový logotyp, který má reprezentovat jak identitu nadnárodní výzkumné společnosti Nielsen, tak původní identitu agentury Mediaresearch. Vizuálnímu stylu nové společnosti bude i nadále dominovat původní oranžová barva. „Protože Admosphere je i názvem společnosti, která reprezentuje původní vlastníky skupiny Mediaresearch, nová identita také vyjadřuje partnerství nadnárodní i místní složky joint-venture,“ říká Michal Jordan, místopředseda představenstva společnosti.

Mediaresearch, nově Nielsen Admosphere, provozuje již 13 let peoplemetrový projekt, věnuje se marketingovému výzkumu trhu a analýze dat, které od června ponese označení Research & Analysis (R&A). Od roku 2010 realizuje monitoring reklamy v médiích pod značkou dceřiné společnosti Admosphere, od nynějška označovaný jako Advertising Information Services (AIS) a od roku 2012 vyvíjí pod dceřinou společností Adwind Software vlastní software pro zpracování dat z mediálních výzkumů a monitoringu reklamy Adwind Kite.

-kch-