Prima nasadí na podzim druhou řadu Vinařů

úterý, 09. června 2015, 13:34 TV MediaGuru

Televize Prima natáčí druhou řadu seriálu Vinaři. Ve vysílání se objeví už na podzim.

V pondělí začala televize Prima v severočeském kraji natáčet novou řadu seriálu Vinařů. Do Čech se přesunulo nejen natáčení, ale i děj seriálu. Nové díly seriálu by se měly ve vysílání objevit už letos na podzim.

„První řada Vinařů měla u diváků velký úspěch, i já osobně jsem patřil k pravidelným divákům a proto jsem rád, že jsme se dohodli na jejich pokračování,“ řekl u příležitosti první klapky Marek Singer, generální ředitel TV Prima.

Dějová linie seriálu se přesouvá do Čech, kam přijíždí moravská vinařská výprava v čele s farářem Tomicou (Pavel Liška). Seriál nadále sází na stejné herce, jako je Václav Postránecký (vinař Bedřich Pavlíček), Hynek Čermák (vinař František Vlček), Tomáš Matonoha (Jakub Hřebec), Lukáš Langmajer (Machr) nebo Lucie Benešová a Pavel Nečas (manželé Taušovi).

Průměrná sledovanost první řady seriálu Vinaři dosáhla 26,3 % v cílové skupině 15+, každý díl průměrně sledovalo 1,143 mil. diváků. Primě se s novým seriálem podařilo oslovit i mladší diváky – ve skupině 25–34 let představoval podíl na sledovanosti 32,9 %. Vůbec nejsledovanější díl seriálu, který televize vysílala na podzim, byl první díl. Jeho sledovanost se dotkla hranice 2 mil. diváků starších 15 let.

-kch-