Respekt vychází v novém, upravil design a strukturu

neděle, 11. října 2015, 16:45 Tisk MediaGuru

Od pondělí 12. října se týdeník Respekt představuje v nové podobě, mění se grafika a struktura titulu.

Týdeník Respekt vyjde v pondělí 12. října v upravené podobě. V grafické rovině má jít hlavně o nové fonty a vzdušnější vzhled. Změnila se i struktura časopisu, některé rubriky se zrušily, některé se objevují nově – například Místa, kde se potkáváme. Ta bude představovat kavárny, galerie, divadla nebo kluby, kde se konají akce, které pomáhají propojovat společnost.

Ve vnitřní struktuře je viditelnou změnou předřazení stěžejního tématu čísla na přední strany časopisu. Namísto deseti zpráv z ČR a ze světa najdou čtenáři v Respektu delší texty, které se věnují aktuální agendě. Texty plynou za sebou podle potřebného rozsahu, nemají tak pevné místo a rozsah.

Druhou částí rubriky Fokus je pak delší čtení. „Oddělili jsme od sebe texty, které se věnují aktuálnímu dění v politice, ekonomice či společnosti, od článků, jež si zaslouží větší prostor a nabízejí jiný rytmus čtení. Čtenáři chtějí číst strhující texty, které jinde nenajdou, ale zároveň chtějí mít rychlý přehled o aktuálním dění,“ říká ke změně šéfredaktor Erik Tabery.

Ukázka titulní strany a vnitřních stran nového Respektu

Respekt_titulka

Respekt_redesign4 Respekt_redesign 6 Respekt redesign 7 Respekt redesign 8 Respekt_redesign 3 Respekt_redesign 5 Respekt_redesign

-mav-

Foto: Respekt