Seznam.cz vykoupil 30% podíl minoritních akcionářů

čtvrtek, 07. ledna 2016, 08:34 Internet & Mobil MediaGuru

Jedinými akcionáři společnosti jsou tak většinově Ivo Lukačovič a z 30 % přímo Seznam.cz

Na mimořádné valné hromadě společnosti Seznam.cz byla ve středu podepsána dohoda, podle níž Seznam.cz kupuje od společností Tiger Holding Four a Miura International jejich podíl ve společnosti. Stalo se tak poté, co oba investoři odkup podílů nabídli. Transakce nabyla platnosti 6. ledna 2016. Po patnácti letech tak Seznam.cz přestává mít minoritní zahraniční akcionáře.

„Jsem rád, že se majoritní vlastník Ivo Lukačovič, který má v Seznamu podíl prostřednictvím své společnosti Helifreak, s investory dohodl a naše valná hromada včera transakci odsouhlasila. Seznam.cz odkupuje od zahraničních investorů třicetiprocentní minoritní podíl. Tento krok je dalším milníkem v historii Seznamu. Zatímco v roce 2000 přinesl prodej minoritního podílu peníze na zrychlení technologického rozvoje, patnáct let poté ukazuje jeho zpětným odkupem Seznam.cz svoji sílu, stabilitu a nezávislost,“ komentuje odkup akcií Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Společnosti Tiger Holding Four a Miura International vlastnily 30% podíl ve společnosti Seznam.cz od roku 2007. Koupily jej od investiční skupiny Lycos Europe, která zfúzovala s původním investorem společnosti Seznam.cz z roku 2000 – se švédskou Spray Ventures. K 6. lednu 2016 se majitelem tohoto minoritního podílu stává Seznam.cz. Seznam.cz tak má jednoho majoritního akcionáře, a to společnost Helifreak, vlastněnou Ivo Lukačovičem, zakladatelem Seznamu. Zbylých 30 % vlastní přímo Seznam.cz.

Obě strany se dohodly, že nebudou komentovat podmínky své obchodní dohody a odkupu podílu ve větším detailu.