Media Bohemia zakládá MMS Digital pro e-commerce

pondělí, 22. února 2016, 07:45 Internet & Mobil MediaGuru

S novou akciovou společností má Daniel Sedláček plány i pro expanzi.

Skupina Media Bohemia Daniela Sedláčka zakládá novou společnost MMS Digital, do které převádí své projekty v oblasti e-commerce, které dosud rozvíjela pod mediazastupitelstvím Media Marketing Services (MMS). Vedle rozvoje stávajících e-shopů, MMS Digital připravuje i expanzi do nových oblastí e-commerce, uvedla firma.

MMS provozuje v současnosti 16 obsahových internetových médií a e-shopů. Nová společnost MMS Digital zastřeší právě projekty MMS v oblasti e-commerce. Hlavními značkami MMS Digital se tak stává eshop se značkovým oblečením Urbanstore.cz, dominantní hráč zážitkového trhu Firmanazazitky.cz, cestovní agentura Cestuj.cz, Truhlikov.cz, či Spuntik.cz. Nově založená MMS Digital hodlá expandovat do dalších oblastí e-commerce.

„Po poslední akvizici e-shopu Spuntik.cz jsme se rozhodli, že pro další rozvoj bude lepší dát našim aktivitám v oblasti e-commerce větší flexibilitu v samostatné společnosti,“ komentuje krok Daniel Sedláček, předseda představenstva Media Bohemia. „Převedení našich e-shopů do MMS Digital nám umožní rychleji projekty akcelerovat a zefektivnit procesy spojené s další expanzí. Media Marketing Srvices je přeci jen velký mediální dům, jehož hlavním zájmem je i nadále především další rozvoj rádií a prodej reklamy.“ dodává Sedláček.

Řízením MMS Digital spolu s přípravou nových akvizic byl pověřen Jan Fahoun, který dosud vedl internetovou divizi MMS. MMS bude dále ve své internetové divizi rozvíjet weby svých rádií a desítku obsahových webů jako je Autoweb.cz, Living.cz, Femina.cz, nebo Abradio.cz. Aktuálně pracujeme nejen na rozvoji současných aktivit, ale zároveň chystáme další významné akvizice v nových oblastech.“ dodává k plánům Fahoun.

MMS Digital, a.s je součástí mediální skupiny Media Bohemia, jejíž společnosti působí na mediálním trhu od roku 1995, kdy Daniel Sedláček založil MMS. Mezi další společnosti skupiny se řadí největší rozhlasové mediazastupitelství Radiohouse, obchodní zastupitelství MMS a internetové zastupitelství ImpressionMedia. Mediální aktivity doplňuje nahrávací a dabingové studio AudioTech nebo Společnost Allegria – Firma na zážitky.

-mav-