TV Óčko začala prodávat programatickou TV reklamu

pátek, 13. května 2016, 07:40 Internet & Mobil, TV MediaGuru

První televizí, která zařazuje do své nabídky programatický prodej reklamy, je hudební Óčko.

Hudební stanice Óčko začala jako první česká televize nabízet nákup reklamy přes programatické systémy na své hybridní platformě HbbTV. Nákup programatické reklamy jako vůbec první využila společnost Sazka a mimo jiné Vodafone či Jobs.cz.

Od konce ledna 2016 se ve spodní části obrazovky hybridního vysílání Óčka zobrazuje podélný leaderboard ve velikosti 750x100 pixelu. Jedná se o totožný banner, který je znám z webového prostředí. Jedná o standardní online formát, který ale má v hybridní televizi další možnosti.

ocko_TV

„Televize je sdílené médium, které sleduje zpravidla více lidí najednou. Jedno zobrazení tedy zasáhne více lidí. V tomto ohledu je web oproti televizi ryze individuální záležitostí,“ uvedla Petra Kratochvílová, obchodní ředitelka Óčka. „Bannery jsou navíc ve vysílání takřka nepřehlédnutelné, protože diváci sledují televizní obraz jako celek. Uživatel nesleduje pouze části obrazovky, takže tu neexistuje negativní fenomén tzv. bannerové slepoty,“ dodala.

V současné chvíli je dostupných průměrně 100 tisíc impresí denně. Nákup probíhá přes programatický systém Adform s vyvolávací cenou 450 Kč za tisíc zobrazení. Programatické řešení zajišťují společnosti hybrid a R2B2.

-mav-