Mudranincová střídá v čele Marianne Švecovou

pondělí, 01. srpna 2016, 14:47 Tisk MediaGuru

Po necelých pěti letech odchází z čela měsíčníku Marianne Petra Švecová.

Po necelých pěti letech opustila post šéfredaktorky časopisu Marianne Petra Švecová. Vydavatelství Burda Praha se rozhodlo do pozice šéfredaktorky jmenovat Moniku Mudranincovou (na titulní fotografii), která dříve zastávala pozici vedoucí magazínu City Life ve společnosti Mafra. Šéfredaktorkou se stala od 1. srpna 2016.

„Velmi si vážím toho, že mohu být součástí redakce magazínu, který byl již poněkolikáté

vyhlášen časopisem roku,“ uvedla Mudranincová při svém jmenování.

Petra Švecová odchází z Burdy po vzájemné dohodě. Podílela se na loňském významném redesignu magazínu Marianne. S Marianne se rozloučí zářijovým číslem. „Děkuji Petře Švecové za její 4leté maximálně profesionální a úspěšné nasazení pro časopis Marianne i celou Burdu Praha a přeji mnoho úspěchů jak v osobním, tak dalším kariérním životě,“ uvedla generální ředitelka Burdy Praha Petra Fundová.

Do vydavatelství Burda Praha přišla Švecová z tehdejšího Hachette Filipacchi 2000. Zde rovněž více než čtyři roky pracovala jako zástupkyně šéfredaktora měsíčníku Elle. 

Petra Švecová
Petra Švecová

Marianne se s průměrnou čteností 183 tisíc čtenářů na vydání řadí k nejčtenějším časopisům životního stylu pro ženy. Průměrný prodaný náklad se loni pohyboval na úrovni 57 tisíc výtisků, o 5 % méně než před rokem. Měsíčník se podílí na největší nákupní magazínové akci Dny Marianne, která probíhá vždy v září. Magazín byl pod vedením Petry Švecové třikrát po sobě oceněn Časopisem roku v soutěži Unie vydavatelů.

Monika Mudranincová začala svou novinářskou kariéru v The Wall Street Journal Europe a The Prague Tribune, později byla vedoucí přílohy Lidových novin Relax. Stála u zrodu přílohy MF Dnes City a luxusního lifestylového magazínu City Life, který vedla do července letošního roku.

-mav-