Autor textu MediaGuru
Odhad čtenosti Pražského deníku se po jarních změnách zvýšil, ukazují
nová data.
Pražský deník skupiny Vltava Labe Media si na území hlavního města vylepšil svoji pozici ve čtenosti poté, co letos na jaře prošel relaunchem. Nová data výzkumu čtenosti Media projekt přisuzují Pražskému deníku čtenost na úrovni 25 tisíc čtenářů na vydání. Ve srovnání s předchozím měřeným obdobím za poslední kvartál 2015 a první čtvrtletí 2016 jde o nárůst o 9 tisíc čtenářů, tj. +56 %. Do výsledků Media projektu jsou zahrnuty dva měsíce po relaunchi (v novém vychází od 25. dubna), aktuální data se vztahují na období celého prvního pololetí. Nejčtenějším deníkem v Praze zůstává deník Metro před Bleskem a MF Dnes. Pražský deník i po zlepšení zaujímá devátou nejčtenější pozici v Praze.
| deník | čtenost na vydání (tis.) |
| Metro | 208 |
| Blesk (bez Nedělního Blesku) | 146 |
| MF Dnes | 87 |
| Sport | 68 |
| Aha! (bez Nedělního Aha!) | 51 |
| Lidové noviny | 45 |
| Hospodářské noviny | 39 |
| Právo | 30 |
| Pražský deník | 25 |
| E15 | 23 |
Zdroj: Media projekt, 1.1.-30.6. 2016, Unie vydavatelů, Median, Stem/Mark
Souhrnná čtenost Deníku představovala v prvním pololetí 606 tisíc čtenářů, v mezikvartálním srovnání to představuje +2%, ve srovnání se stejným obdobím před rokem -4 %. Deník Střední Čechy a Pražský deník se posunul na pozici druhého nejsilnějšího v rámci čtenosti jednotlivých regionálních deníků.
S výjimkou Prahy, kde je nejčtenější Metro, a Pardubického kraje, kde je nejčtenější Deník, zaujímá pozici nejčtenějšího ve všech zbývajících krajích deník Blesk.
Zdroj: Media projekt, 1.1.-30.6. 2016, Unie vydavatelů, Median, Stem/Mark
-mav-
Autor textu MediaGuru
Česká tisková kancelář vyzývá prvního zástupce šéfredaktora
Parlamentních listů Radima Panenku ke stažení jeho příspěvku na
sociální síti X.
Mediální skupina Mafra oznámila změny ve svých orgánech v návaznosti na
dokončení vstupu nového akcionáře ze skupiny Pavla Tykače. Poloviční
podíl převezme 29. května.
Česká pobočka Mezinárodního tiskového institutu (IPI) apelovala na
předsedu Sněmovny a SPD Tomia Okamuru, aby vyzval šéfa strany PRO
z poslaneckého klubu SPD Jindřicha Rajchla k omluvě za útoky na
novináře.