ČT od pondělí nasadí druhou řadu seriálu Labyrint

čtvrtek, 09. března 2017, 08:00 TV MediaGuru

Nové díly seriálu Labyrint zařadí Česká televize do vysílání od pondělí 13. března.

Česká televize odvysílá v pondělí 13. března první díl druhé řady kriminálního seriálu Labyrint. Na obrazovce se vedle Jiřího Langmajera nově objeví například Tatiana Vilhelmová a Jan Hájek. Seriál opět režíroval Jiří Strach podle scénáře Petra Hudského. V dalších rolích sedmidílného seriálu se představí Miroslav Donutil, Zuzana Kajnarová, Jiří Dvořák, Miroslav Táborský, Viktor Preiss či Alois Švehlík.

„Druhá série má s prvními díly společné hrdiny a formu vyprávění. Případ je ale zcela odlišný. Úvod seriálu se nese ve znamení – pohledem zkušeného diváka kriminálek až téměř obyčejného – zločinu. Je to ale jen pomyslná špička ledovce, která kriminalisty postupně zavede hluboko do české historie, "uvedl vedoucí projektu David Ziegelbauer,

Podle režiséra Stracha kombinace thrilleru a detektivky je v Česku hodně opomíjený filmový tvar. Labyrint se opět natáčel pět měsíců na jižní Moravě, například v Moravských Knínicích, na Znojemsku, zřícenině Templštejn a v Olomouci.

Seriál Labyrint II, foto: Česká televize
Seriál Labyrint II, foto: Česká televize

První řadu Labyrintu sledoval více než milion diváků u obrazovek, dalších 300 tisíc na iVysílání České televize. "Zjistili jsme, že diváci pozitivně přijímají i jiný formát kriminálky, než jsou klasické epizodické detektivky. U první série jsme s napětím očekávali, zda bude diváky bavit čekat sedm dílů na to, až se dozví, kdo je pachatelem," uvedla producentka Labyrintu Jiřina Budíková. Druhá série opět použila stejný způsob vyprávění, kdy jeden hlavní případ se řeší v průběhu všech sedmi dílů. Na ten se však nabalily další události i z prostředí lobbistů, advokátů a politiky. Víc prostoru dostali herci z Brna.

"První série byla prodána na Slovensko, do Polska a Nizozemska. Navíc formát scénáře koupili v USA, což není v našem prostředí obvyklé," řekla producentka ČTK.

Žánr krimi v posledních letech v tuzemských televizích zdomácněl. Seriál Temný kraj vrcholí na Primě, zatímco na veřejnoprávní obrazovce se završila série Svět pod hlavou. Prima zařadila V.I.P. vraždy a uvedla projekty Mordparta a Polda. Nova, která počítá s pokračováním úspěšné Policie Modrava, dostala nabídku od Josefa Klímy, Radka Johna a Janka Kroupy na seriál vycházející z pořadu Na vlastní oči. Aktuálně pak vysílá nový seriál Specialisté.

Druhá řada seriálu Labyrint se bude vysílat každé pondělí od 20:00. Tedy v čase, který dosud patřil seriálu Svět pod hlavou a který Česká televize pravidelně vyhrazuje detektivnímu a krimi žánru.

Seriál Labyrint II, foto: Česká televize
Seriál Labyrint II, foto: Česká televize
Labyrint II, foto: Česká televize
Labyrint II, foto: Česká televize

-mav-, -čtk-