Prima startuje Modrý kód, Ohnivý kuře dá proti Ordinaci

čtvrtek, 09. března 2017, 12:13 TV MediaGuru

Prima chce zatlačit na konkurenční Novu novým seriálem a úpravou programu.

Televize Prima představila na čtvrteční tiskové konference v pražské Fakultní nemocnici Motol svůj nový seriál Modrý kód. Vysílat ho bude dvakrát týdně v pondělí a ve středu od 20:15. První dva díly uvidí diváci už v předpremiéře v sobotu 25. března.

Seriál se odehrává v prostředí urgentního příjmu a je inspirován skutečnými příběhy pacientů a lékařů. Na seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. Podle generálního ředitele FTV Prima Marka Singera je právě autentičnost a napětí silnou stránkou nového seriálu.

Jde o původní seriál TV Prima. Jeho kreativním producentem je Ivan Vodochodský, šéfautorem Lucie Paulová, pod scénářem jsou podepsáni René Decastelo, Iva Klestilová a Roman Kopřivík.

modry-kod

Nasazením seriálu Modrý kód tak Prima posiluje v programovém schématu původní seriálové pořady. Podle našich informací se totiž stávající seriál Ohnivý kuře, který se vysílá v pondělí a ve středu, přesune na úterý a čtvrtek. Prima svému seriálu Ohnivý kuře tedy věří natolik, že ho postaví proti klíčovému seriálu Novy Ordinace v růžové zahradě. Zároveň s tím zvýší počet původních seriálů vysílaných v jednom týdnu. Neděle v současnosti patří úspěšné novince Temný kraj.

Zajímavostí seriálu Modrý kód je fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které mají přispívat k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

V seriálu se v mj. objeví Marek Němec, Jiří Štěpnička v roli primáře, Sabina Laurinová jako vrchní sestra, Roman Zach jako neurochirurg, Igor Chmela v roli anesteziologa či mladá herečka Eva Josefíková.

Modrý kód, foto: FTV Prima
Modrý kód, foto: FTV Prima

Kompletní presskit k seriálu Modrý kód je k dispozici zde: modry_kod_presskit

-mav-