MTG si díky prodeji Primy připíše zisk 90 mil. SEK

pondělí, 12. června 2017, 17:00 TV MediaGuru

Švédská firma revidovala své hospodářské výsledky za čtvrtletí a loňský rok.

Prodej aktivit švédské společnosti MTG v České republice, kde vlastnila poloviční podíl v televizní skupině Prima, přinese firmě čistý kapitálový zisk 90 mil. SEK (cca 243 mil. Kč). MTG to uvedla v souvislosti s revizí svých hospodářských výsledků za období prvního čtvrtletí 2017 a celého roku 2016.

Hospodářské výsledky MTG byly revidovány právě s ohledem na operace, které MTG v loňském a letošním roce prodala. Operace, které už MTG neprovozuje, budou od příštích reportovaných výsledků (2Q/2017), vykázány jako „přerušené operace“.

MTG dokončila prodej svých aktiv v České republice letos v dubnu. Kupujícím se stala společnost Denemo Media. MTG rovněž uzavřela prodej operací v Ghaně a v Nigérii. Nejnovější prodej aktivit v Pobaltí a v Tanzanii stále čeká na souhlas od regulačních orgánů.

Společnost MTG v dubnu uvedla, že za 50% podíl v TV Prima získala 116 mil. euro (cca 3,1 mld. Kč). Do Primy švédská firma přišla v roce 2005, tehdy poloviční podíl kupovala za 87 mil. euro (cca 2,4 mld. Kč). Návratnost investice odhaduje včetně dividend na 1,6 mld. SEK (4,5 mld. Kč). Důvodem uvedených divestic je záměr MTG transformovat se z tradičního národního vysílatele do podoby firmy poskytující globální digitální zábavu.

-mav-