Marketing a prodej Škoda Auto povede Alain Favey

pondělí, 10. července 2017, 10:00 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Novým členem představenstva automobilky Škoda Auto se stává Alain Favey. S účinností od letošního 1. září převezme zodpovědnost za oblast prodeje a marketingu. Nahradí tak Wernera Eichhorna, který bude v budoucnu řídit prodejní a marketingové aktivity značky Volkswagen v regionu Severní Amerika.

Alain Favey
Alain Favey

Alain Favey pracuje v prostředí mezinárodního automobilového průmyslu téměř třicet let. Svou profesní dráhu zahájil v roce 1989 u společnosti Citroën, kde působil mimo jiné jako výkonný ředitel pro různé evropské země. V roce 2009 přešel do koncernu Volkswagen a byl pověřen vedením prodeje značky Volkswagen na evropském trhu. V roce 2012 převzal vedení společnosti Porsche Holding Salzburg, která je největším obchodníkem s automobily v Evropě.

„Alain Favey disponuje hlubokými znalostmi o mezinárodním automobilovém průmyslu a s sebou si do společnosti Škoda Auto přináší dlouholeté zkušenosti z oblasti prodeje a marketingu. S jeho pomocí budeme i nadále důsledně pokračovat v růstovém kurzu naší značky,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

-stk-