Vzniká první oborový veletrh E-commerce Expo

čtvrtek, 27. července 2017, 11:15 Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

První český veletrh o e-commerce počítá až se třemi tisíci návštěvníky.

V České republice vznikl nový projekt zaměřený na elektronickou komerci: Ecommerce Expo Prague. Projekt kombinuje veletrh se vzdělávací konferencí a vyvrcholí 30. ledna 2018 na výstavišti v Letňanech. Na veletrhu představí přes sto vystavovatelů nástroje, které mají internetovým obchodům pomoci s marketingem, technologiemi i praktickým chodem online byznysu. Výstava je určená hlavně provozovatelům e-shopů, s podnikáním chce ale však komukoliv, kdo nabízí své služby či produkty online. Souběžně s veletrhem proběhne také odborná konference, na jejíž přípravě se podílí tým Marketing Festivalu Jindřicha Fáborského.

Veletrhy zaměřené na e-commerce, technologie a marketingové nástroje jsou v zahraničí běžnou praxí, na českém trhu ale akce tohoto typu chyběla. Proto vznikl nový projekt Ecommerce Expo Prague věnovaný českým e-shopům. Veletrh počítá až se třemi tisíci návštěvníky a více než 100 vystavovateli z Česka i zahraničí. Vystavující firmy zde budou prezentovat technologie, nástroje a služby počínaje marketingem přes online aplikace a reklamu až po logistiku a expediční systémy. Registrace návštěvníků bude spuštěna 5. září, zástupci e-shopů budou mít vstup zdarma.

Akce je určena jak zavedeným e-commerce firmám, tak lidem, kteří s podnikáním teprve začínají. „Na Ecommerce Expo jsou zváni zaměstnanci a provozovatelé menších i zaběhnutých e-shopů, kteří mají zájem posunout své podnikání dál. Nabídneme přehled o dostupných e-commerce řešeních a technologiích, platebních systémech, o logistice, účetnictví, marketingu či grafice,“ říká ředitelka veletrhu Eva Knirschová.

Jindřich Fáborský
Jindřich Fáborský, zdroj: Marketing Festival

Součástí Ecommerce Expo bude rovněž jednodenní konference s českými i zahraničními hosty zaměřená na hlavní témata elektronického byznysu. Uskuteční se v kongresovém sále PVA Expo Letňany a nabídne přednáškový program pro více než šest stovek účastníků. Na přípravě veletrhu i programu konference se podílí tým Marketing Festivalu. „Oproti zvyklostem na jiných veletrzích nebudeme prodávat možnost přednášet, ale připravíme přínosnou, nezávislou a cenově dostupnou konferenci se špičkami z České republiky i ze zahraničí,“ přibližuje marketingový odborník Jindřich Fáborský.

Registrace pro stovku vystavovatelů je již otevřena. Mezi doposud potvrzené prezentující patří například poskytovatel e-shopových řešení Shoptet nebo ByznysWeb, největší nákupní rádce na českém trhu Heureka.cz, marketingová agentura SUN marketing, PR agentura Lesensky.cz či e-mailové nástroje Ecomail a Vivmail. Veletrhu se zúčastní i specialisté na CRM a obchodní systémy ze Sprinx Systems, odborníci na datové nástroje z Dataweps či vývojáři e-shopů Irisoft. Oblast logistiky a zásilkových služeb pak zastoupí společnost Asendia.

-mav-