Lidl otevřel svůj e-shop veřejnosti

středa, 20. září 2017, 10:30 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Po necelých 10 dnech od spuštění e-shopu pro své zaměstnance jej obchodní řetězec Lidl otevírá veřejnosti. E-shop www.lidl-shop.cz je prvním internetovým obchodem řetězce ve střední a východní Evropě. Zásobuje jej distribuční centrum v Plzni, největší sklad pro e-commerce Lidlu vůbec.

„Spuštění e-shopu je logickým krokem v našem rozvoji. Jsem rád, že Česká republika má výsadní postavení a náš e-shop je vůbec první ve střední a východní Evropě. Pevně věřím, že naši zákazníci možnost on-line nakupování ocení, ale zároveň nám zachovají věrnost i v našich kamenných prodejnách,“ řekl ke startu českého e-shopu Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika. 

lidl-shop-cz_homepage

lidl-shop-cz_exkluzivni-zbozi

Stejně jako kamenné prodejny přináší e-shop dvakrát týdně nové tematicky zaměřené zboží privátních značek. Oproti prodejnám však přináší několik výhod. Zboží je možné objednat již o týden dříve, než se objeví v prodejnách. Zároveň nabízí objednání výrobků z právě uplynulých akcí. Kromě pravidelné tematické akční nabídky nabízí i stálý sortiment, který obsahuje zboží ze starších akcí, bestsellery a nadčasové zboží. Nechybí ani exkluzivní výrobky a značky, které zákazníci v kamenných prodejnách nenajdou.

Objednané zboží bude doručeno do tří dnů od objednání, platba je možná platební kartou při objednání nebo dobírkou. Cena dopravy začíná na 59 Kč, při objednávkách nad 1 000 Kč je zdarma. Doručení probíhá prostřednictvím společnosti PPL buď na zvolenou adresu, nebo do podacího a výdejního místa, tzv. PPL ParcelShopu. Vrátit nepoužité zboží lze do 90 dnů od nákupu.

Společně s e-shopem začal plný provoz také v logistickém centru pro e-commerce v Plzni. Je určeno pro zboží menší a střední velikosti, 90 % sortimentu tvoří oblečení, obuv, sportovní potřeby, vybavení pro domácnost, zahradu a dílnu. Provoz zahájilo již loni v listopadu a dosud zásobovalo e-shopy v Německu, Belgii a Nizozemsku. Na 44 000 m2 skladovací plochy je tu skladováno více než 19 000 druhů artiklů, které naskladňuje a pro zákazníky chystá celkem 1 100 zaměstnanců. Se startem e-shopu pro Českou republika se tu počítá s vyskladňováním až 1 milionu kusů zboží týdně.

-stk-