Mars se v nové strategii zaměří na udržitelnost

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 14:30 Marketing MediaGuru

Mars, stojící za značkami Pedigree, Snickers nebo Orbit, chce do udržitelnosti investovat miliardu dolarů.

Pamela Mars-Wright na oslavě 25. výročí působení firmy Mars v Česku a na Slovensku, foto: MediaGuru.cz

Pamela Mars-Wright na oslavě 25. výročí působení firmy Mars v Česku a na Slovensku, foto: MediaGuru.cz

Společnost Mars představila u příležitosti svého 25. výročí působení na českém a slovenském trhu novou globální strategii „Sustainable in a Generation Plan“, s níž se chce více zaměřit na udržitelný rozvoj. Během několika příštích let chce do boje s dopady klimatických změn, chudobou v dodavatelských řetězcích či do odpovědného marketingu investovat miliardu dolarů.

„Program ‚Sustainable in a Generation Plan‘ nám pomůže růst takovým způsobem, na který můžeme být všichni hrdí. Před více než 70 lety můj dědeček Forrest Mars, Senior, definoval náš cíl  –  přinášet prospěch pro všechny strany zapojené do výroby a distribuce našich produktů,“ popsala Pamela Mars-Wright, zástupkyně čtvrté generace rodiny Marsových, jež firmu založila v roce 1912. Dnes zaměstnává 100 tisíc lidí po celém světě. Do jejího portfolia patří značky jako Pedigree, Whiskas, Royal Canin, M&M‘s, Snickers, Skittles nebo Orbit.

Mars se ve své strategii zaměřuje na tři hlavní vzájemně propojené oblasti: Zaprvé chce snížit dopady své výroby na životní prostředí, konkrétně redukcí emisí skleníkových plynů o 67 % do roku 2050, snížením spotřeby vody  a péčí o ornou půdu. Zadruhé se chce zasadit o zlepšení kvality života jednoho milionů lidí ve svém dodavatelském a výrobním řetězci, zaměřuje se na boj proti chudobě svých dodavatelů, zejména z řad malozemědělců. A nakonec chce být pomoci svým spotřebitelům ke „zdravějšímu a spokojenějšímu životu“, a to především přes inovaci produktů, bezpečnost potravin a odpovědný marketing.

„Pro značku je nutné mít určitý ‚účel‘ a autenticitu. Spotřebitel ví, že značky se na trhu snaží vydělat peníze, ale také očekává, že budou jasně komunikovat svůj účel. Ten může mít podobu deklarace, jakým způsobem daná značka mění svět; ale především musí jasně popisovat, jak značka konkrétně zlepšuje život spotřebitele,“ vysvětlila na oslavě 25. výročí Petra Průšová, CEO výzkumné agentury Kantar Insight pro CEE.

Portfolio značek společnosti Mars

Portfolio značek společnosti Mars

„Program ‚Sustainable in a Generation Plan‘ je pro nás velmi důležitý i v České republice a na Slovensku. Mars chce zlepšovat životy lidí a jejich mazlíčků všude, kde působí,“ uvedl Bill Heague, Market Director pro Českou republiku a Slovensko. „Například v roce 2018 v České republice uspořádáme ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat již desátý ročník kampaně ‚Pomozte naplnit misky v útulcích‘.“ Se značkou Orbit zase pomáhá ohroženým dětem z neziskové organizace SOS Dětské vesničky. V budoucích letech chce Mars tento typ aktivit rozšířit.

Mars se se svým novým směřováním staví po bok dalších velkých hráčů, pro které se udržitelnost stává stále důležitější – například Nestlé své portfoliu rozšiřuje o potraviny založené na rostlinných proteinech, Coca-Cola chce do roku 2020 navýšit počet kompletně recyklovatelných obalů, Ikea rozjíždí koncept bazarů. Hodnota udržitelnosti nabývá na síle u mladších spotřebitelů, pro zástupce generace Y či Z jsou podobné aktivity firem při rozhodování klíčové a posilují jejich věrnost ke značce.

-stk-