Moneta se chce profilovat jako „banka pro teď“

úterý, 30. ledna 2018, 16:00 Reklama MediaGuru

Moneta Money Bank startuje od 1. února kampaň, opět s kocourem, ale s novým sloganem.

Zdroj: Moneta Money Bank

Zdroj: Moneta Money Bank

Do roku 2018 vstupuje Moneta Money Bank s novým stylem marketingové komunikace, kterou pro ni poprvé připravila agentura Kaspen/Jung von Matt. Banka i nadále pracuje s kocourem, mění však slogan, který nově zní: „Nejlepší čas je teď“.

„Kocour nám velmi pomáhá s rebrandingem, protože funguje jako poznávací prvek při přechodu z GE Money Bank na Moneta Money Bank. Nicméně i přesto jsme potřebovali dodat do komunikace pojící prvek, nosnou vrstvu, která bude komunikaci držet pohromadě,“ vysvětluje důvody ke změně Jan Müller, ředitel marketingové komunikace Monety. 

Moneta se chce profilovat jako banka pro teď, pro optimistickou současnost, a zdůraznit tak svou roli „spolehlivého finančního partnera, který rychle a flexibilně naplňuje potřeby svých klientů tak, jak vznikají při jejich cestě životem“. „Chceme motivovat klienty k tomu, aby udělali správné rozhodnutí a využili možností, které jim současná doba a Moneta Money Bank nabízí,“ dodává Jan Müller s tím, že chce inspirovat k tomu, aby si lidé dokázali lépe užívat života.   

O změně konceptu i o tom, proč v něm už nefiguruje Jiří Bartoška, si můžete přečíst v našem prosincovém rozhovoru s Janem Müllerem

Kocour, kterého nově namlouvá Tomáš Racek, zůstává v komunikaci jako pozorovatel, který je schopný užívat si přítomného okamžiku a přitom kriticky sledovat některé nesmyslnosti lidského života. Jakým směrem se bude komunikace ubírat, předeslala Moneta ve svém vánočním přáním, tehdy ještě s hlasem Marka Taclíka. 

První kampaň, jež se zaměří na spotřebitelský úvěr Expres půjčka, bude spuštěna 1. února. K vidění bude v televizi na stanicích skupiny Prima, v kině, na internetu včetně sociálních sítích a také ve více než 200 pobočkách banky. 

Agentura Kaspen/Jung von Matt na reklamním spotu spolupracovala s produkční společností Armada Films. Režie se ujal Tomáš Řehořek. 

Nový vizuál Moneta Money Bank

Nový vizuál Moneta Money Bank

Novinkou v marketingové komunikaci Monety je také rovněž postupný konec tištěných reklamních materiálů na pobočkách, které budou nahrazeny digitálními nosiči a kanály. Tento krok je v souladu se strategickou ambicí společnosti stát se digitálním šampionem na českém bankovním trhu.

-stk-