Seriál Inspektor Max při startu obstál na Slovensku

středa, 31. ledna 2018, 07:50 TV MediaGuru

Novinka, která míří do vysílání České televize, už zahájila na Slovensku.

Inspektor Max, foto: Česká televize

Inspektor Max, foto: Česká televize

Seriál Inspektor Max v hlavní roli s Jurajem Kukurou, na němž spolupracovaly slovenská veřejnoprávní RTVS a Česká televize, se už představil divákům na Slovensku. První díl nabídla slovenská televize RTVS v neděli 28. ledna.  Podle dat PMT  se pořad stal v divácké skupině 12+ nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne s výsledkem 451 tisíc diváků (rating 9,6 %) a s podílem na sledovanosti 19,2 %.

Inspektor Max má být také jednou z hlavních novinek České televize v letošním jarním vysílání. V programu se zatím neobjevuje, ČT s jeho nasazením počítá později. Od ledna uvedla dvě ze svých hlavních novinek, a to kriminální seriál Vzteklina, který si vede nadprůměrně, a komediální Dabing Street, který je rovněž oživením letošního vysílání.

Seriál Inspektor Max líčí příběh slovenského kriminalisty, který se před lety odstěhoval do Prahy, kde řeší kriminální případy. Při pátrání se ale dostává několikrát zpět na Slovensko a musí se vyrovnávat s vlastní minulostí. Juraj Kukura ztvárňuje ironického stárnoucího rebela, který se vymezuje vůči společenským pravidlům a autoritám a který je osamocený ve svých životních postojích a také ve svém soukromí. Život mu ale nabídne šanci na změnu.

-mav-