Václav Moravec nechce moderovat závěrečnou debatu

úterý, 16. ledna 2018, 21:55 TV MediaGuru

Závěrečnou debatu odvysílá ČT ve čtvrtek 25. ledna. Není jasné, kdo ji bude moderovat.

Václav Moravec, foto: ČT

Václav Moravec, foto: ČT

Moderátor Václav Moravec nebude moderovat závěrečnou debatu kandidátů před druhým kolem volby. Uvedl to na twitteru a potvrdil to také serveru iHned.cz.

Česká televize v úterý odpoledne uvedla, že Václav Moravec dostal nabídku moderovat prezidentskou debatu, kterou ČT odvysílá ve čtvrtek 25. ledna od 20:00. Účast ale údajně odmítl. „Generálního ředitele ČT jsem už v neděli informoval, že debatu moderovat nebudu," řekl v úterý Moravec deníku Hospodářské noviny. Server iHned.cz napsal, že mu vadí údajně třeba to, že se jeho jméno neobjevilo v dopise, kterým televize zvala oba kandidáty do debaty. Navíc by se prý mohl stát jakýmsi hromosvodem, po němž se bude zejména ze strany prezidenta Zemana snášet kritika na ČT, uvedl server.

Vedení televize přesto stále doufá, že Moravcovo rozhodnutí není definitivní, nabídka prý stále trvá, alternativa B zatím neexistuje, sdělil serveru šéf komunikace ČT Vít Kolář.

Twitterový účet Václava Moravce

Twitterový účet Václava Moravce

Šéfredaktor centrální redakce Deníku (skupina VLM) Tomáš Skřivánek na sociální síti naznačuje, že formát chystané debaty není v souladu s názorem Václava Moravce.

Twitterový účet Tomáše Skřivánka

Twitterový účet Tomáše Skřivánka

Prezidentské debaty chystají i komerční televize. Termín vysílání prezidentské debaty na TV Prima je úterý 23. ledna od 20:15. Vysílat se má z pražského divadla Karlín. TV Prima ale nemá zatím potvrzenou účast Jiřího Drahoše.

Televize Nova plánuje zařadit do vysílání prezidentskou debatu kandidátů, kteří se utkají ve druhém kole přímé volby, v neděli 21. ledna 2018 od 20:00. Do debaty pozvala oba kandidáty. Potvrzenou má ale zatím účast jen Miloše Zemana.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v pondělí uvedl, že současný prezident přijal nabídku do čtyř debat od televizí Nova, Prima, Barrandov a ČT. Původně se ale televizních debat účastnit nechtěl, po prvním kole volby pak mluvil o dvou debatách.

Jiří Drahoš oznámil, že přistupuje na dvě televizní debaty. Jako místo jedné z debat vybral Českou televizi. Druhé místo pro debatu má být podle jeho návrhu výběrem stávajícího prezidenta Miloše Zemana.

-mav-