Tic Tac vstupuje do segmentu žvýkaček, uvádí Tic Tac Gum

čtvrtek, 19. dubna 2018, 13:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Na českém trhu se začínají prodávat žvýkačky Tic Tac Gum, prodej zahajují v Albertu.

Tic Tac Gum už na českém trhu, foto: Ferrero

Tic Tac Gum už na českém trhu, foto: Ferrero

Značka Tic Tac uvádí na českém trhu žvýkačky Tic Tac Gum, a to ve třech příchutích: freshmint (máta), spearmint (ostřejší máta) a vodní meloun s mátou. Žvýkačky jsou v uzavíratelné krabičce, neobsahují cukr. S novým výrobkem cílí společnost Ferrero, vlastník značky Tic Tac, na mladé lidi ve věku 18-35 let. 

„Při vytváření nového výrobku se naše týmy výzkumu a kvality zaměřily hlavně na to, co jim u jiných žvýkaček chybí. To je zejména fakt, že po velmi krátké době ztratí svou příchuť," uvedla Jana Špačková, marketingová ředitelka společnosti Ferrero. Výroba žvýkaček Tic Tac Gum se má finalizovat až při nízkých teplotách, což má vést k jejich intenzivnější chuti. 

Tic Tac Gum jsou rovněž nabízeny v podobě menších dražé – jedno dražé tak může být vhodné jen pro osvěžení, více dražé pro intenzivnější žvýkání. Jedna krabička obsahuje 25 dražé.

V prodeji jsou Tic Tac Gum zatím exkluzivně jen v prodejnách Albert, a to do konce května 2018. Od června 2018 budou dostupné i v ostatních obchodech.

Ferrero uvedla žvýkačky Tic Tac Gum na svém domovském italském trhu loni v dubnu. „Abychom se odlišili od konkurence, kterou v tomto segmentu představuje především společnost Wrigley, rozhodli jsme stavět jednak na hravosti, jednak na jiném dávkování,“ vysvětlila tehdy Jana Špačková. 

V srpnu 2017 byla novinka uvedena na slovenském trhu, kde je konzumováno nejvíce Tic Tac bonbonů na osobu v Evropě. S příchutěmi spermint, freshmint a vodního melounu měla ke konci loňského roku 15% tržní podíl.

-mav-, -stk-