Čtenost deníků: Blesk je na čele ve většině krajů

úterý, 15. května 2018, 11:40 Tisk MediaGuru

Blesk, Deník a MF Dnes patří k trojici nejčtenějších deníků v jednotlivých krajích České republiky.

Foto: MediaGuru.cz

Foto: MediaGuru.cz

Deník Blesk je nejčtenějším deníkem v jedenácti krajích České republiky, ukazují data čtenosti Media projektu za období prvního čtvrtletí 2018 a posledního čtvrtletí 2017, která byly zveřejněna v minulém týdnu. 

V Praze si pozici nejčtenějšího deníku udržuje bezplatné Metro s průměrnou čteností 197 tisíc čtenářů na vydání. V Pardubickém kraji drží první příčku ve čtenosti Deník. Deník je společně s Bleskem nejčtenějším v Plzeňském kraji, kde shodně oba deníky dosahují čtenosti 51 tisíc čtenářů na vydání. V ostatních krajích České republiky je na čele čtenosti deníků Blesk

Ve Středočeském kraji a v Ústeckém kraji je odstup Blesku od dalších deníků výrazný, v Karlovarském kraji, v Jihomoravském kraji nebo Libereckém je naopak pozice vedoucích dvou deníků těsná. 

Čtenost deníků na vydání v krajích, 4Q/2017+1Q/2018 (tis. osob).

Zdroj: Media projekt, Unie vydavatelů a ASMEA, Stem/Mark, Median

Pokud by se zohlednila jen kategorie placených deníků, ovlivnilo by to pořadí v hlavním městě. V Praze v placených denících vede Blesk a třetím nejčtenějším placeným deníkem v hlavním městě je Sport. V ostatních krajích je situace první tří nejčtenějších placených deníků shodná se čteností všech deníků (tedy placených i deníků zdarma). 

Čtenost TOP tří placených deníků v krajích

Čtenost TOP tří placených deníků v krajích

-mav-