O2 pomůže na Slovensku se vznikem kanálu Orange Sport

pátek, 25. května 2018, 11:55 Slovensko MediaGuru

Na Slovensku vzniká nový sportovní kanál v režii operátora Orange s podporou O2.

Foto: O2 TV

Foto: O2 TV

Operátor O2 se stává partnerem operátora Orange, působícího na Slovensku, a bude se podílet na vzniku nového sportovního kanálu Orange Sport. Lákadlem pro diváky mají být práva na vysílání nejprestižnější evropské fotbalové soutěže Ligy mistrů, kterou Orange Sport získává. Orange se s O2 Czech Republic domluvil na odkoupení sublicence pro tři následující ročníky Ligy mistrů, a to od sezóny 2018/2019 do sezóny 2020/2021. O2 totiž získala práva na Ligu mistrů pro český a slovenský trh.

„Hledali jsme nejefektivnější možnost, jak tuto žádanou a atraktivní soutěž, jakou Liga mistrů je, dostat mezi slovenské fanoušky. S ohledem na velké plány v oblasti televize splnil tato očekávání na slovenském trhu právě Orange. Díky vzájemné spolupráci tak přichází nová sportovní stanice Orange Sport, která přinese exkluzivní fotbal, přičemž výroba zápasových studií či přenosů bude pod vedením O2 probíhat ve studiu v pražské O2 aréně," uvádí v tiskové zprávě Orange šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová.

Orange, který už v současnosti provozuje televizi Orange TV,  má zápasy Ligy mistrů vysílat se slovenským a českým komentářem. Další obsah Orange Sport by měly vedle Ligy mistrů tvořit i ligové soutěže. Operátor ale zatím přesnou programovou skladbu nezveřejnil, stále ji finalizuje. Počítá pravděpodobně i s funkcionalitami, které v Česku využívá O2 TV.  U české Rady pro rozhlasové vysílání žádá O2 TV o satelitní licence pro vysílaní programů Orange Sport, Orange Sport 2, Orange Sport 3 a Orange Sport 4.

Nejde o jedinou televizní aktivitu slovenských telekomunikačních operátorů. Konkurenční Telekom (skupina Deutsche Telekom) má v příštím týdnu oznámit start dalšího TV kanálu.

Většinu zápasů Ligy mistrů vysílal na Slovensku kanál Digi Sport. Část zápasů nabídla i veřejnoprávní RTVS. Všechny zápasy nabídne od příštího ročníku zřejmě jen Orange. Vysílání Ligy mistrů bude od nového ročníku 2018/2019 možné v Česku sledovat jen na obrazovkách O2 TV.

-mav-