Titulní strana magazínu Faktor Soukup provokuje

pátek, 1. června 2018, 07:10 Tisk MediaGuru

Červnové vydání magazínu Faktor Soukup přináší rozhovor s Jaromírem Soukupem.

Titulní strana magazínu Faktor Soukup, 6/2018

Titulní strana magazínu Faktor Soukup, 6/2018

Titulní strana magazínu Faktor Soukup vychází s portrétem ředitele mediální společnosti Empresa Media Jaromírem Soukupem, který provokativním gestem vzkazuje svým kritikům, co si o nich myslí. Titul zároveň přináší rozhovor s Jaromírem Soukupem, který je na titulní straně uvozen vzkazem „Ať se ze mě klidně podělají!".

V rozhovoru Soukup mj. zpochybňuje životaschopnost internetové televize a trefuje se také do Televize Seznam. Do médií údajně přicházejí „různí turbomanažeři bez zkušenosti a navrhují jednu kravinu za druhou. Třeba on-line televize je absolutní pitomost, které může uvěřit pouze někdo, kdo si čte Forbes a Hospodářské noviny a nepoužívá mozek. Internet, pokud jde o média, prostě nemá žádný smysluplný obchodní model. Co smysluplný - on nemá žádný," tvrdí v rozhovoru. 

V textu, ve kterém je označován za miliardáře, také vyvrací, že by měl politické ambice a tvrdí, že značka Jaromír Soukup funguje. Odvolává se na interní výzkum, ze kterého má vyplývat, že se za poslední rok zařadil mezi nejznámější osobnosti televizní branže. 

S kritickými postoji části televizních diváků si hlavu neláme. „Mně kritika prostě nevadí. Vím, že jsem do veřejného prostoru vstoupil razantně a přejel všechny zvyklosti. Šel jsem s kůží na trh. Vím, že to někteří těžce koušou. A to mě hrozně baví. Čím víc, tím líp! Ať se klidně podělají. Je to pro mě signál, že to dělám dobře," říká.

Nové číslo časopisu Faktor Soukup, které vyšlo ve čtvrtek 31. května, avizuje vydavatelská společnost Empresa Media jako první rozšířené vydání. Od čísla 6/2018 upravuje časopis frekvenci vycházení z týdenní na měsíční, prodejní cenu ale zatím ponechává na původních 29 korunách. Do poloviny letošního května vycházel časopis pod názvem Faktor S.

-mav-