Nový pořad Josefa Klímy nasadí Seznam na konci léta

úterý, 3. července 2018, 12:00 TV MediaGuru

Josef Klíma připravuje se svým týmem nový investigativní pořad pro Televizi Seznam. Do vysílání půjde na konci léta.

Josef Klíma už připravuje nový pořad pro Televizi Seznam, foto: Seznam.cz.

Josef Klíma už připravuje nový pořad pro Televizi Seznam, foto: Seznam.cz.

Josef Klíma chystá se svým týmem nový investigativní pořad pro Televizi Seznam. Novinka bude nasazena v nejbližších týdnech. Uvedla to společnost Seznam.cz ve své oficiální tiskové zprávě. 

„Připadám si, jako bych se vrátil o dvacet let zpátky a chystal pořad v nové, ještě se vyvíjející, televizi. Jen tělo mi úměrně k tomu pocitu nemládne,” popisuje Josef Klíma, jenž doposud působil na televizi Prima. „Navíc jdu do televize, kde pracují lidé, kterých si profesně vážím. Sabina Slonková, Jiří Kubík, Jindřich Šídlo, Janek Rubeš a mnozí další jsou pro mě jednoznačným důkazem o kvalitě mediálního domu Seznam.cz,“ dodává. 

„Josef Klíma a jeho tým reportérů velmi dobře zapadá do vize, kterou se snažíme naplňovat od vzniku projektu Seznam Zprávy. Chceme být pro lidi zdrojem původního kvalitního českého zpravodajství. Věříme na nezávislost. Od první schůzky s Josefem bylo jasné, že to vidíme stejně,“ popisuje za Seznam.cz Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a TV. 

Nový reportážní pořad se bude zabývat nekalými praktikami, zločiny a odhalí i několik neznámých historických kauz. „Co připravujeme zásadně neprozrazujeme. Nechceme vyplašit ty, kterým teprve budeme klást nepříjemné otázky. Můžu ale naznačit, že hned do prvních dílů pořadu chystáme několik reportáží, kdy viníci těžkých zločinů vyvázli bez trestu a v jiných případech byli nevinní lidé potrestáni. Stejně tak připravujeme odhalení několika naprosto neznámých historických kauz. Nový formát by měl být kratší, rychlejší, více informativní a vizuálně zajímavý. Chtěli bychom tak víc vyjít vstříc cílové skupině Televize Seznam,“ přibližuje Josef Klíma.

Josef Klíma odešel z Primy na jaře letošního roku. Pořad Očima Josefa Klímy pro ni připravoval od ledna 2014. Průměrná letošní sledovanost  dosahovala cca 270 tis. diváků starších 15 let (podíl 9 %).

Ještě před pořadem Očima Josefa Klímy připravoval pro TV Prima společně s Jankem Kroupou pořad Soukromá dramata. Před příchodem na Primu se Josef Klíma podílel na přípravě pořadu Na vlastní oči na Nově. Je držitelem novinářské Ceny Ferdinanda Peroutky a autorem publikací, které se staly náměty pro scénáře filmu (Requiem pro panenku) a seriálů (Expozitura, Atentát, Reportérka). Sám také napsal několik scénářů pro televizní inscenace.

-stk-