Seznam.cz vstupuje na pole mediálního zastupování

pondělí, 13. srpna 2018, 17:00 Internet & Mobil MediaGuru

Tuzemská internetová jednička začala nabízet internetovým vydavatelům novou službu.

Foto: MediaGuru.cz

Foto: MediaGuru.cz

Seznam.cz se pouští do mediálního zastupování, přichází proto s novou službou cílenou na provozovatele webů a vydavatelské domů.

„Reagujeme na poptávku od našich partnerů z reklamní sítě Seznam Partner. Často se setkáváme s tím, že publisheři mají kvalitní obsah a web se zajímavou návštěvností, ale nedokáží ho sami efektivně monetizovat, nebo se tomu jednoduše nechtějí věnovat,“ uvedl Ondřej Krišica, ředitel divize Reklamy společnosti Seznam.cz.

„Na webové stránky našich partnerů můžeme vydávat jak inzerci skrze reklamní systém Sklik, tak i další programatickou reklamu z RTB systém. Díky našemu řešení mohou partneři ušetřit náklady za externí řešení pro správu inzertních ploch, zvýšit výkon reklamy i své zisky,“ dodala Kristýna Čechmanová, konzultantka programu Seznam Partner.

Seznam.cz má partnerům poskytnout pomoc při výběru reklamních formátů, optimalizaci inzertních ploch, A/B testování či přípravě reklamních ploch vytvořených na míru. Vybrané exkluzivní reklamní formáty zařadí do RTB private dealů. Pomáhat chce i se zvyšovánímnávštěvnosti. „Na naši domovskou stránku přijde denně přes 3,5 milionů lidí. Část z nich dokážeme přivést i na partnerské weby,“ říká dále Čechmanová.

V rámci mediálního zastupování si partnerské weby mohou vybrat buď exkluzivní spolupráci, kdy se o prodej reklamy na jejich stránkách stará pouze Seznam.cz, případně mohou část své inzerce prodávat sami. Do nové služby je možné se zapojit na webových stránkách Seznam Partner.

-mav-