Media Club zvýší ceny TV reklamy v průměru o 10 procent

čtvrtek, 25. října 2018, 16:45 TV MediaGuru

Společnost, která prodává reklamní časy televizních skupin Prima, Barrandov nebo Óčka, představila obchodní politiku pro rok 2019.

Ladislav Dianiška, foto: FTV Prima

Ladislav Dianiška, foto: FTV Prima

Reklamní uskupení Media Club, které je vlastněno televizní skupinou Prima a které zastupuje řadu televizních kanálů, zvýší na televizním trhu v příštím roce cenu reklamy v průměru až o deset procent. Na setkání s novináři to uvedl obchodní ředitel Media Clubu Ladislav Dianiška.

Příliš změn ale obchodní politika Media Clubu pro příští rok neobsahuje. Nákupní cílovou skupinou zůstává 15-69 let, bez změny zůstává i rozdělení dne na prime-time (17:30-23:30) a off prime-time (23:30-17:30). Novinkou je zavedení druhého srpnového koeficientu (pro druhou polovinu srpna ve výši 1,0). Asi největší novinkou je zavedení předplatby ve výši 50 % objemu celoročního závazku, sleva v takovém případě dosahuje 3 % CPP.

Upravuje se mírně poměr zastupovaných stanic v reklamních balíčcích. Zastoupení v bundlu exclusive bude nově v poměru Prima 47 %, Prima Cool 13 %, Prima Love 7 %, Prima Zoom 6 %, Prima Max 8 %, Prima Krimi 5 %, Barrandov Group  3 % a ostatní stanice zastupované Media Clubem 11 %. Pro příští rok zůstává beze změny dětský balíček 4-14 let, kde jsou kanály Prima, Prima Cool, Prima Comedy Central, Nickelodeon a Atmedia.

Prima hodnotí vývoj na televizním trhu jako příznivý. Svůj podíl na sledovanosti (skupina Prima) v letošním září (1.-16.9. 2018) meziročně zvýšila v celodenním vysílání o téměř čtyři procentní body (15-69) a stanice Media Clubu o 1,43 procentního bodu.

Inflaci na úrovni deseti procent zavede Media Club i do ceníku pro video reklamu.

Pro příští rok je tak potřeba znovu počítat s navyšováním cen televizní reklamy. Vedle Media Clubu zvýší reklamní ceny v průměru o 12 procent i další z rozhodujících hráčů, televizní skupina Nova, uvedl v rozhovoru pro MediaGuru.cz obchodní ředitel Jan Vlček. Navýšení ceny na úrovni deseti procent připravuje i zastupitelství tematických stanic Atmedia.

 -mav-