O2 hledá v kampani listopadové Tváře svobody

pátek, 16. listopadu 2018, 14:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Letošní výročí sametové revoluce si O2 připomíná kampaní Tváře svobody.

U příležitosti letošního výročí sametové revoluce spouští společnost O2 kampaň nazvanou Tváře svobody. Jejím cílem je poděkovat nejen osobnostem veřejně spojeným s listopadovými událostmi, ale především lidem z davu, kteří před 29 lety našli odvahu vyjít do ulic a připojit se k boji za svobodu a demokracii.

Jádrem kampaně je web www.tvaresvobody.cz, jehož prostřednictvím je možné nahlédnout do příběhů ostatních lidí, do 16. listopadu ale mohou zájemci přispět i svým vlastním.

Náhled webu Tváře svobody, zdroj: O2

Náhled webu Tváře svobody, zdroj: O2

Na web odkazuje jak youtubové video, tak proklikové formáty, vytvořené přímo z dobových fotografií lidí na náměstích z celé ČR.

„Jsme hrdí, že jako největší telekomunikační operátor poskytující volání, připojení k internetu i televizní vysílání zprostředkováváme našim zákazníkům svobodnou komunikaci s celým světem. Svoboda a volný přístup k informacím nikdy nebudou samozřejmostí a odkaz 17. listopadu je zapotřebí neustále připomínat. Stejně jako v loňském roce jsme se proto rozhodli společně s kolegy ze slovenského O2 připomenout výročí Sametové revoluce," vysvětluje manažer pro marketingovou komunikaci a brand O2 David Daneš.

Projekt Tváře svobody navazuje na loňskou kampaň Svoboda není samozřejmost, který stejně jako loni připravilo O2 společně s agenturou Triad Advertising. Loni vytvořilo O2 provizorní internetovou Železnou oponu a všichni zákazníci, kteří chtěli navštívit zahraniční webovou stránku, byli přesměrováni na speciální microsite. Ti zákazníci, kteří cestovali 17. listopadu do zahraničí, na hranicích dostali upozorňující SMS, že svévolně překračují státní hranici, což bylo za minulého režimu trestným činem. Tento projekt byl ověnčen mnoha kreativními i PR cenami včetně zlata a stříbra na Euro Effie, tří shortlistů v Cannes, stříbra na ADC Europe, Grand Prix, zlata a stříbra na Golden Hammer, Global Sabre Award, dvou zlatých ocenění Sabre Award EMEA či dvou stříber na Epica Awards.

-stk-