OC Fénix v pražských Vysočanech prošel modernizací

pátek, 7. prosince 2018, 13:30 Aktuality, Retail MediaGuru

CPI Property Group dokončila modernizaci obchodního centra Fénix ve Vysočanech v hodnotě přes 200 milionů korun.

Realitní skupina CPI Property Group (CPI PG) dokončila komplexní modernizaci pražského obchodního centra Fénix ve Vysočanech.

Práce na modernizaci centra započaly v květnu 2017 a zahrnovaly vytvoření nového vchodu z hlavní ulice, vybudování nového food courtu, novou podobu pasáží a relaxačních zón, a stejně tak modernizaci technologií. Zásadní proměnou prošla také prodejna potravin společnosti Billa, u které byla navýšena prodejní plocha. Zrekonstruované centrum přilákalo nové nájemce, mnoho stávajících nájemců zmodernizovalo prodejní jednotky. Celková investice do OC Fénix přesáhla 200 milionů korun.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit tuto výjimečně náročnou rekonstrukci, jejíž průběh musel být speciálně uzpůsoben faktu, že se ve stejné budově nachází čtyřhvězdičkový Clarion Congress Hotel Prague, patřící do sítě CPI Hotels. Všechny práce, a to i ty hlučné, tak probíhaly za plného provozu centra, nikoli v nočních hodinách, jak je při podobných modernizacích běžné. O to víc nás těší, že tržby nájemců meziročně stále rostly,“ komentuje modernizaci Miloslav Kocek, asset manager CPI PG.

Fénix je v současné době plně připravený na nové obyvatele Vysočan, kteří se v následujících letech nastěhují do plánovaných bytů v blízkosti metra Kolbenova. „Počítáme, že se Fénix stane místem každodenních nákupů pro obyvatele nové bytové zástavby,“ doplňuje Kocek. V této souvislosti proběhne v průběhu příštího roku také kompletní rekonstrukce podzemního parkoviště.

Centrum v posledních měsících modernizace, kdy probíhaly například výměny podlah, mobiliáře pasáží a osvětlení, posílili noví nájemci. V květnu v centru otevřela zrekonstruovaná a větší prodejna Datart a papírnictví McPen. Nabídku v segmentu Food & Beverages, který zvětšil svou plochu oproti roku 2016 o 660 m2, rozšířila indická restaurace Satyam, v září svou jednotku otevřela síť kaváren Costa Coffee. Dále je zde studio Art of Nails nabízející manikúru a pedikúru a supermarket společnosti Billa, která svou prodejnu zvětšila a zdvojnásobila počet pokladen. Říjnovým přírůstkem je prodejna mobilního operátora O2 a do konce roku by měl otevřít bistro i market Delmart. Někteří nájemci pak využili modernizace Fénixu k modernizaci svých prodejních konceptů, mezi ně patří například Sportissimo, Takko nebo Albi.

V obchodním centru Fénix došlo k výměně podlah, mobiliáře pasáží a osvětlení, zdroj: CPI PG.

V obchodním centru Fénix došlo k výměně podlah, mobiliáře pasáží a osvětlení, zdroj: CPI PG.

Plocha food courtu byla oproti roku 2016 zvětšena o 660 m2, zdroj: CPI PG.

Plocha food courtu byla oproti roku 2016 zvětšena o 660 m2, zdroj: CPI PG.

Přibyla indická restaurace Satyam nebo kavárna Costa Coffee, zdroj: CPI PG.

Přibyla indická restaurace Satyam nebo kavárna Costa Coffee, zdroj: CPI PG.

Fénix byl otevřen v roce 2008 a na ploše přesahující 12 tisíc m2 prodejní plochy nabízí přes osmdesát prodejních jednotek. Centrum, které se nachází na náměstí OSN v Praze 9 – Vysočanech, je součástí jednoho komplexu s čtyřhvězdičkovým Clarion Congress Hotel Prague, které v rámci modernizace rekonstruovalo své hotelové recepce.

Fénix je po IGY a Géčku v Českých Budějovicích a pražském Quadriu čtvrtým obchodním centrem z portfolia CPI PG, které v posledních dvou letech prošlo rekonstrukcí. V Čestlicích u Prahy nyní zbourá a postaví nové obchodní centrum Spektrum. Skupina, jejíž většinovým akcionářem je realitní investor Radovan Vítek, spravuje aktiva v celkové hodnotě 8 miliard eur.

-stk-