Teplická Olympia prochází modernizací za půl miliardy

pátek, 18. ledna 2019, 16:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Realitní skupina CPI PG modernizuje své teplické obchodní centrum Olympia.

Zdroj: CPI PG

Zdroj: CPI PG

Teplické obchodní centrum Olympia, které patří realitní skupině CPI Property Group (dále jen CPI PG), prochází modernizací, jejíž rozpočet je půl miliardy korun Během ní otevřelo více než deset prodejen v centru novou jednotku nebo zmodernizovalo či zvětšilo svou stávající prodejnu.

V rámci modernizace přišla v listopadu do Ústeckého kraje značka Decathlon, v prosinci pak otevřela novou prodejnu obuvní řetězec CCC, který ztrojnásobil svou prodejní plochu na 950 m2. Další významnou změnou je rozšíření prodejny C&A, a to o více než 300 m2. V posledních měsících nově otevřela prodejna s domácími potřebami Orion, multibrandová jednotka nabízející značky Desigual, PME Legend a Timezone, či Květiny Novák. Modernizací pak prošly také jednotky Yves Rocher, Planeo Quick Time prodávající hodinky, Oko Optik či Česká spořitelna. V lednu budou otevřeny nové toalety.

„Velmi nás těší, že se nám daří rozšiřovat základnu nových nájemců a také zlepšovat komfort nakupování, v čemž nám významně pomáhají stávající nájemci modernizacemi svých jednotek. Smyslem celé modernizace Olympie, kterou završíme v první polovině roku 2020, je přinést novodobé trendy v oblasti obchodních center do Ústeckého kraje. Máme radost, že vedle zmiňovaných nájemců jednáme také s dalšími zajímavými značkami, které obohatí nabídku zboží a služeb,“ říká Tomáš Svoboda, asset manager CPI PG.

Ve druhé polovině letošního roku otevře v části uvolněného prostoru po Asko – Nábytek, které se přesunulo do vlastní budovy v blízkosti centra, rozsáhlý zábavní park pro děti. Již dnes je potvrzené otevření prodejny hraček Bambule s hlídaným dětským koutkem a vybudována bude také zcela nová gastrozóna, která nahradí stávající food court.

Obchodní centrum Olympia Teplice bylo otevřeno v roce 2000 a následně rozšířeno v roce 2008. Centrum momentálně nabízí více než 70 prodejen a poskytovatelů služeb na prodejní ploše přesahující 30 000 m². K centru náleží také čerpací stanice, mycí linka a parkoviště pro bezmála 1200 automobilů.

Olympia je po pražském Fénixu a Quadriu a budějovickém IGY a Géčku je již pátým obchodním centrem z portfolia CPI PG, které v posledních dvou letech procházejí rekonstrukcí. V Čestlicích u Prahy také plánuje zbourat a postavit nové obchodní centrum Spektrum. Skupina, jejíž většinovým akcionářem je realitní investor Radovan Vítek, spravuje aktiva v celkové hodnotě 8 miliard eur.

-stk-