RRTV zahájila řízení s TV Barrandov pro možné porušení licence

čtvrtek, 7. února 2019, 17:50 TV MediaGuru

Vysílací rada má za to, že zpravodajský pořad Naše zprávy má televize Barrandov povinnost vysílat několikrát denně.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila správní řízení s firmou Barrandov Televizní Studio, provozovatelem vysílání TV Barrandov, kvůli možnému porušení podmínek licence. Toho se mohla Televize Barrandov dopustit tím, že odvysílala denní zpravodajský přehled Naše zprávy pouze jednou za den. 

Programové podmínky licence Barrandovu podle rady stanovují, že součástí programové skladby je denní zpravodajský přehled zařazovaný několikrát denně. 

Barrandov nejprve zpravodajské Naše zprávy přestal loni v létě úplně vysílat a místo nich zavedl pořad Moje zprávy moderovaný Jaromírem Soukupem. Ten ale rada za zpravodajský nepovažuje a upozornila televizi na porušení podmínek licence. Barrandov proto Naše zprávy v lednu znovu zavedl, ale pouze jednou denně krátce před půlnocí.

Soukup televizi Barrandov ovládl v roce 2013. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media minulý měsíc také založil politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Hnutí se podle Soukupa bude ucházet o zájem voličů, neupřesnil ale zda už v letošních květnových volbách do europarlamentu.

-mav-, -čtk-