Prima opět učí s Českým červeným křížem první pomoc

sobota, 23. března 2019, 07:45 Aktuality, Reklama MediaGuru

Prima již podruhé spojuje svůj seriál Modrý kód s Českým červeným křížem, společně učí základům první pomoci.

Ukázka z kampaně Primy a Českého červeného kříže, zdroj: Prima

Ukázka z kampaně Primy a Českého červeného kříže, zdroj: Prima

Televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem připravila podruhé osvětovou kampaň „Když jde o život“, v níž učí základům první pomoci. Od pondělí 18. března se v jejím vysílání objevují spoty s hrdiny seriálu Modrý kód, kteří diváky provedou jednotlivými názornými kroky úkonů při zachraňování lidských životů.

Další série pěti samostatných instruktážních spotů je zaměřena opět na jedny z nejčastějších situací – epilepsii, infarkt, odstranění klíštěte, popáleniny a cukrovku. Navazují tak na první řadu kampaně, ve které účinkovali Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Marek Němec, Kristýna Frejová a Eva Josefíková. Letos se aktéry stali další herci ze seriálu, tentokrát David Gránský, Eva Burešová, Tomáš Měcháček, Ondřej Rychlý a Sandra Nováková.

 „Druhá řada spotů navazuje na úspěch loňské první řady a na její ohlasy ze strany televizních diváků. Jsme rádi, že se díky edukačním spotům podařilo zachránit řadu lidských životů. Letos osvětovou část televizní kampaně doplníme o komunikaci v dalších online, tiskových a outdoorových médiích,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima. Kampaň se tak dále objeví na stránkách deníku Blesk a Deník, na zpravodajských stránkách iDnes.cz, Aktuálně.cz a v řadě dalších médií.

Spoty, které budou přístupné i na stránkách Českého červeného kříže, natočil tým audiovizuálního studia Department.

-stk-