Světluška v novém logu využívá Braillovo písmo i hvězdy

úterý, 9. července 2019, 13:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Po 16 letech mění Nadační fond Českého rozhlasu své logo. Pracuje s Braillovým písmem i symbolikou hvězdné oblohy.

Nové logo Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Nové logo Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, mění po 16 letech svou vizuální identitu, včetně loga. Obraz světelného klubka a ilustraci víly s lucernou vystřídá kombinace Braillova písma se symbolikou hvězdné oblohy.

„Světluška se svou novou podobou snaží být mimo jiné atraktivní a čitelná pro mladší generace, motivovat a příběhem geneze nového loga vtáhnout do děje a inspirovat k vlastním filantropickým aktivitám. Světluška je známá pořádáním eventů, které bývaly roky charakteristické černou barvou oblečení, stanů i propagačních materiálů. I zde dochází ke změně, nová vizuální podoba Světlušky je prozářená, barevná a vybízí k radosti a pozitivnímu naladění, protože dárcovství a pomoc druhým jsou o radosti a vzájemné soudržnosti,“ vysvětluje kompletní změnu ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

„Symbol zvolený pro Světlušku je tak symbolem hvězd, které od pradávna vedou poutníky k cíli, sestaveným ze znaků Braillova písma. To je tvořeno archetypem slova SVĚT, SVĚTlo, SVĚTluška,“ vysvětlují autoři nové vizuální identity Petra Komárková a Jakub Šolín Grafického studia Českého rozhlasu. Obloha s hvězdami tak v případě Světlušky představuje směřování k samostatnosti v oblasti mobility, vzdělávání, zaměstnání a trávení volného času, archetyp slova SVĚT zase odráží touhu překročit hranice každodennosti, vyjít z izolace a komfortní zóny.

Změna loga Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Změna loga Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Nová vizuální identita Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Nová vizuální identita Světlušky, zdroj: Nadační fond ČRo

Ukázka merchandisingu, zdroj: Nadační fond ČRo

Ukázka merchandisingu, zdroj: Nadační fond ČRo

Součástí loga je nově i maskot v podobě komiksového broučka, který má být propojujícím elementem s dosavadní grafickou podobou fondu, a nový claim „Svítíme ve tmě“, zobrazující poslání podporovat samostatnost lidí s těžkým zrakovým postižením v celém životním cyklu. Jeho autorem je spisovatel Petr Stančík.

První z řady projektů, kde byl nový vizuální styl představen, je Kavárna Potmě, kterou bylo možné navštívit v průběhu června na náměstí Republiky v Praze. Nový vizuál se od nynějška bude promítat i v dalších klíčových projektech, kterým se Světluška věnuje. V tomto roce se s ním lidé budou moci setkat v rámci Sbírkových dní Světlušky 9. – 13. září nebo benefičního koncertu Světlo pro Světlušku 19. října. 

-stk-