Mladá fronta vydává první číslo dětského časopisu Tečka!

pondělí, 19. srpna 2019, 13:00 Aktuality, Tisk MediaGuru

Časopis Tečka! navazuje v portfoliu dětských titulů Mladé fronty na magazín Puntík. Je určen dětem starším šesti let.

Titulní strana a vnitřní strany magazínu Tečka, foto: Mladá fronta

Titulní strana a vnitřní strany magazínu Tečka, foto: Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta uvádí v pondělí 19. srpna první číslo dětského magazínu Tečka!. Je zaměřen na děti od šesti let. Za tvorbou časopisu stojí šéfredaktorka časopisu Puntík a autorka dětských knih Eva Bavorová. 

Tečka! obsahuje luštění a tvořivé aktivity, při kterých si mají děti procvičit logické myšlení. Časopis přináší také kratší články, na které navazují návody a tipy na praktické pokusy či tvoření. Připravena je i Úniková hra. „Texty a úkoly děti podporují v samostatnosti, učí je poznávat svět a okolní přírodu všemi smysly, a tím také rozvíjí jejich ekologické cítění. Součástí každého čísla je sešit Miničtení, který obsahuje poutavý příběh doplněný o úkoly, jejichž pomocí chceme v malých čtenářích podporovat schopnost porozumění textu a rozvíjet jejich kritické myšlení,“ přiblížila Eva Bavorová, šéfredaktorka dětských titulů.

Mladá fronta tak přidává časopis Tečka! ke svému stávajícímu dětskému titulu Puntík pro děti předškolního věku. „Výsledky auditu časopisu Puntík dlouhodobě potvrzují vzestupný vývoj prodeje. V letošním roce průměrný prodaný náklad dosáhl 33 500 kusů a aktuálně má časopis 11 300 předplatitelů. Dosavadní úspěchy nás vedly k rozhodnutí uvést na trh s tištěnými tituly další původní časopis pro děti,“ řekl Jan Mašek, generální ředitel vydavatelství Mladá fronta.

Časopis Tečka! vychází jako měsíčník, číslo 1-2/2020 vyjde jako dvojčíslo pod názvem Dvojtečka! Novinkou je roční tzv. sourozenecké předplatné, které tvoří balíček časopisu Tečka! a Puntík za zvýhodněnou cenu. Náklad časopisu je 33 tisíc kusů, počet stran 40 + 16 stran Miničtení. Cena časopisu je 45 Kč, v předplatném 35 Kč.

-mav-