Facebook testuje v Austrálii skrývání počtu lajků

pátek, 27. září 2019, 15:20 Internet & Mobil MediaGuru

Záměr otestovat zobrazování lajků a komentářů na největší sociální síti se naplňuje, testy se rozběhly v Austrálii.

Foto: Shuttesrtock

Foto: Shuttesrtock

Facebook začal testovat skrývání počtu lajků a komentáře u příspěvků jiných uživatelů. Jako první je neuvidí někteří uživatelé této sociální sítě v Austrálii, píše BBC. Zmíněné údaje budou nově soukromé a dostupné jen autorovi. Smyslem opatření, ke kterému Facebook přistoupil po konzultaci s odborníky na duševní zdraví a skupinami bojujícími proti šikaně, je omezit společenský tlak na uživatele.

„Chceme, aby se lidé nezabývali počty lajků a reakcemi, ale zaměřili se spíše na kvalitu vzájemného působení a kvalitu obsahu," řekla agentuře AP mluvčí australské pobočky Facebooku Mia Garlicková.

Facebook tak v tomto kontroverzním kroku následoval Instagram, kde tato změna platí už od července pro uživatele platformy v některých zemích, včetně Austrálie, Itálie nebo Irska. Instagram podle BBC zatím nezveřejnil z tohoto experimentu žádná data. Opatření ale vzbudilo kritiku uživatelů využívajících facebook k marketingovým účelům, kteří tvrdí, že počty lajků jsou pro ně důležitý obchodní ukazatel.

Zatím není jasné, zda změna na obou sociálních sítích bude trvalá, uvedla BBC.

O změnách v zobrazování počtu lajků a dalších informací se můžete dočíst také v textu Sociální sítě zamlžují počty lajků a sledujících.

-čtk, -mav-