Výrobce kosmetiky Nivea uvede po 30 letech novou značku

čtvrtek, 5. září 2019, 07:30 Marketing MediaGuru

Společnost Beiersdorf, stojící za značkami Nivea nebo Labello, chystá na podzim po třiceti letech novou značku.

Ilustrační foto, zdroj: Beiersdorf

Ilustrační foto, zdroj: Beiersdorf

Letos na podzim plánuje původem německá společnost Beiersdorf, jež má v portfoliu značky jako Nivea, Labello, Eucerin nebo Hansaplast, ve své historii velký krok. Po 30 letech uvede totiž novou značku. Novinka vzniká v rámci nově vytvořené divize Oscar & Paul, jež se zaměřuje na inovace, nové koncepty i repositioning stávajících značek.

Divize odvozuje svůj název od zakladatelů firmy – Oscara Troplowitze a Paula C. Beiersdorfa. Byť oficiálně byl její vznik oznámen během tohoto léta, interně funguje už dva roky a vychází z nastavené strategie C.A.R.E., s níž chce Beiersdorf reagovat na aktuální změny ve svém segmentu, včetně nových obchodních příležitostí. „Během uplynulých dvou let jsme se soustředili na nové postupy vývoje a digitalizace našich stávajících značek. S novou divizí půjdeme ještě o krok dál do budoucnosti a budeme testovat inovativní přístupy na všech úrovních – od positioningu po komunikaci a prodej – tak, abychom sloužili jako zdroj interní inspirace,“ vysvětluje šéf divize Hauke Voβ.

Nová podoba značky deodorantů 8x4, zdroj: Beiersdorf

Nová podoba značky deodorantů 8x4, zdroj: Beiersdorf

Prvním výsledkem práce divize je relaunch deodorantů 8x4, které existují již od roku 1951, nicméně na českém trhu dostupné nejsou. Na základě aktuálních trendů a spotřebitelských potřeb značka nově staví na individualizaci, která se promítá jak do produktové nabídky, čítající 10 různých deodorantů, tak komunikačního konceptu „Don’t Stop Yourself“. Jeho tváří se stal například muž milující make-up, model s popálenou kůží nebo žena, jež je úspěšná ve sportovním loangboardingu. Kampaní, jež běží na německém trhu v televizi a na internetu, chce značka oslovit především spotřebitele do 20 let.

„Chceme vytvářet značky, které vyhovují potřebám zákazníků ve vztahu k autenticitě, smysluplnosti a rychlosti. Za tímto účelem musíme neustále zpochybňovat naše přístupy i sami sebe. To je výzva, jež vyžaduje určitý stupeň inovativnosti, odvahy a kreativního myšlení,“ přibližuje Hauke Voβ.

Popsaný přístup chce Beiersdorf uplatit i na další stávající značky, jako je Labello nebo Hidrofugal. Na podzim pak bude představena zcela nová značka, jež by měla cílit na mladé spotřebitele. Podle odborného serveru Horizont by měla spadat do kategorie péče o pleť. Zda se její uvedení plánuje i v Česku, zatím bohužel není jasné. Na dotazy MediaGuru.cz zástupci české pobočky neodpověděli.

-stk-