CZ IPI vyzývá Sněmovnu, aby hlasovala o zprávách ČT

pondělí, 21. října 2019, 14:30 Aktuality, TV MediaGuru

Zákonodárci mají médiím veřejné služby umožnit, aby pracovala v prostředí právní předvídatelnosti a svobody, říká český výbor IPI.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI) vyzývá Poslaneckou sněmovnu, aby splnila svou zákonnou povinnost a v co nejbližším termínu rozhodla v hlasování o výročních zprávách České televize. Výbor tak reaguje na situaci, kdy se Poslanecká sněmovna opakovaně nedostala k hlasování o výročních zprávách ČT, což televizi způsobuje nejistotu.

„Veřejnoprávní média čelí v poslední době kritice a tlaku z různých i politických stran a je třeba, aby zákonodárci neposilovali tento trend a naopak projednáním předložených zpráv jim umožnili fungovat v atmosféře právní předvídatelnosti a svobody," uvedl v prohlášení předseda správní rady CZ IPI Michal Klíma. Dodal zároveň, že je třeba, aby politici a političky rozvoj médií veřejné služby podporovali, protože tato média mají mají nezastupitelné místo v demokratické společnosti.

Poslanecká sněmovna by měla o výročních zprávách o činnosti a o hospodaření České televize znovu jednat tento týden ve čtvrtek (24. října). Návrh Petra Dolínka (ČSSD) na jejich pevné zařazení dolní komora schválila v pátek v rámci změn programu nynější schůze. 

Sněmovní volební výbor, který má v působnosti média, zprávy o činnosti ČT a zprávy o hospodaření televize za roky 2016 i 2017 doporučil schválit. V dolní komoře je i dvojice zpráv za loňský rok. Sněmovna je rovněž zařadila do čtvrtečního programu, byť je výbor ještě neprobral.

-mav-, -čtk-