Mediální investice jsou za tři čtvrtletí 2019 vyšší o 5 %

čtvrtek, 17. října 2019, 16:20 Reklama, Výzkum MediaGuru

Především díky televizní reklamě se podle monitoringu zvyšují letos investice do reklamy v médiích.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Monitorované investice do nákupu reklamního prostoru v médiích za tři letošní čtvrtletí jsou podle monitoringu AdIntel od Nielsen Admosphere v průměru o 5 % vyšší než ve stejném loňském období. Růst reklamních investic táhne především televizní reklama a částečně také venkovní reklama.

Televizní reklama je v hrubých monitorovaných investicích o více než tři miliardy nad úrovní loňského období leden až září. Meziročně jde o 9% navýšení. Růst reklamního televizního trhu potvrzují i provozovatelé vysílání. Majitel české komerční jedničky TV Nova, firma CME, odhaduje letošní růst reklamních investic na českém televizním trhu o 6 %. 

Zvýšení investic do venkovní reklamy je podle monitoringu na úrovni 5 %, i když v září se měl její objem snížit dvouciferně.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

V přehledu nejsou uvedeny investice do internetové reklamy, a to z toho důvodu, že monitoring postihuje jen displayovou reklamu a video reklamu, které ale tvoří jen část dostupných internetových reklamních formátů. Podle projektu AdMonitoring byl objem letošní zářijové internetové display reklamy v průměru o 6 % vyšší než v loňském září.

Monitorované investice neodpovídají reálně investovaným objemům, nezahrnují totiž slevy, bartery nebo provize.

-mav-