Albert testuje bezobalový prodej v Galerii Butovice

pátek, 15. listopadu 2019, 09:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Albert se přidává k prodejcům, kteří testují potenciál bezobalového prodeje. Bez obalu lze nyní nakoupit v prodejně v pražské Galerii Butovice.

Zdroj: FB Galerie Butovice

Zdroj: FB Galerie Butovice

Obchodní řetězec Albert začal testovat bezobalový prodej. Od října nabízí možnost zakoupit bez obalu například vybrané luštěniny, oříšky, sušené ovoce, třtinový cukr, rýži, kuskus či bulgur ve svém hypermarketu v Galerii Butovice. „Zákazníci si mohou sami zvolit potřebné množství a odnést si ho v sáčku z recyklovaného papíru,“ popisuje na dotaz MediaGuru.cz ředitel komunikace řetězce Jiří Mareček.  

Případné rozšíření bezobalového prodeje i na další prodejny Albert záleží na tom, jak zákazníci tuto možnost přijmou a zda budou potraviny na váhu rádi nakupovat. Do budoucna se však bude řetězec podle Marečka snažit nabízet alternativy obalů a případně „bezobaly“ například i v oddělení ovoce a zeleniny.

Bezobalový prodej potravin byl zatím záležitostí jen malých prodejen či online supermarketů. Od začátku letošního roku nabízí možnost nakoupit si potraviny bez obalu e-shop Košík.cz, kde za prvních pět měsíců objednali tímto způsobem zákazníci více než deset tun potravin v papírových sáčcích a odvážené potraviny se objevily v každém desátém nákupu. Na začátku června letošního roku zavedl nakupování v ekologických vratných nádobách pro některé mléčné a trvanlivé zboží také e-shop Rohlik.cz. 

Prodej bez obalu testují online supermarkety i v oblasti drogerie. Stáčené ekologické čisticí a prací prostředky od značky Yellow & Blue je možné nakoupit také ve čtyřech prodejnách Dm drogerie markt a další jsou v plánu. S bezobalovým prodejem začala ve spolupráci s firmou Henkel také síť Rossmann

-stk-