EPCG by se měla stát největším akcionářem skupiny Metro

pondělí, 11. listopadu 2019, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Společnost EPCG by měla aktuálně vlastnit 29,99 % kmenových akcií skupiny Metro a stát se tak jejím největším akcionářem.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Jak uvedla investiční společnost EP Global Commerce (EPGC), vlastněná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem, ve své tiskové zprávě, využila call opce k získání 44 950 974 kmenových akcií skupiny Metro od společnosti Haniel. Po vypořádání této transakce, k němuž mělo dojít 6. listopadu 2019, bude EPGC vlastnit 29,99 % kmenových akcií Metro, ta v České republice provozuje 13 velkoobchodů Makro.

EPGC se tak stane největším akcionářem společnosti Metro, přičemž již předtím držela 17,52 %. EPGC bude prý rovněž usilovat o odpovídající zastoupení v dozorčí radě firmy. EPGC si ponechává call opci na získání dalších kmenových akcií v držení Hanielu.

EPCG již v červenci oficiálně předložila nabídku na převzetí Metra, která ohodnotila celou firmu na 5,8 miliardy eur (148,2 miliardy korun). Německá maloobchodní skupina ale doporučila akcionářům, aby nabídku na odkup akcií nepřijímali.

-zue-