Nova ještě v prosinci změní nedělní prime-time

pondělí, 25. listopadu 2019, 07:40 TV MediaGuru

Nejsledovanější nedělní večerní pořad Dáma a Král se na televizi Nova v prosinci vysílat nebude.

Dáma a Král, foto: TV Nova

Dáma a Král, foto: TV Nova

Televize Nova změní svůj prosincový program pro nedělní prime-time. Od neděle 1. prosince se místo seriálu Dáma a Král začnou objevovat ve vysílání české filmové komedie. Nova si tak původně plánované další tři premiérové díly z druhé série Dáma a Král pošetří do příštího roku. Z letos vysílané druhé série odvysílala Nova zatím pět dílů.

Hlavní vysílací čas bude v neděli 1. prosince patřit na Nově filmové komedii Okresní přebor, o týden později Nova zařadí Vratné lahve a v neděli 15.12. nabídne komedii Doktor od jezera hrochů. Poslední adventní neděli se v jejím vysílání objeví Čertova nevěsta. Vyplývá to z programových plánů televize.

Z druhého prime-timového okna zmizí v prosinci také díly seriálu Dáma a Král, které Nova teď ve vysílání reprízovala. 

Dosavadní premiérové díly seriálu Dáma a Král se umísťovaly na čele nedělní večerní sledovanosti (do neděle 17.11.). Průměrně je letos sledovalo více než milion diváků starších 15 let (téměř 1,1 mil. při podílu 26 %). Seriál je tak pro komerční televizní jedničku divácky důležitý.

Vánoční přestávka pro další ze svých klíčových seriálů Specialisté a Ordinace v růžové zahradě 2 by měla nastat až v týdnu od 22.12. Díly těchto seriálů by se tak naposledy před Vánocemi měly vysílat v týdnu do 15. prosince. 

Vánoční vysílání se ponese na TV Nova v tradičním duchu. Štědrý den bude v hlavním vysílacím čase patřit hudební pohádce Tři bratři v režii Jana Svěráka. Silvestrovskou noc mohou diváci Novy strávit sledováním speciálního dílu show Tvoje tvář má známý hlas, který připomene to nejlepší z jejích předchozích ročníků. 

-mav-